Naga MarketsWirtualna Polska wyceniana na 126 zł. Zalecenie kupna od BM mBankuAnalitycy BM mBanku w raporcie z 6 maja podnieśli rekomendację dla Wirtualnej Polski do “kupuj” z “akumuluj”. Cenę docelową podwyższono do 126 zł z 93 zł poprzednio. Zdaniem analityków BM mBanku, spółka ma szanse na rekordowe wyniki w 2021 roku. Poniżej omówienie raportu.

“Wirtualna ma szanse na rekordowe wyniki w 2021 r. Zakładamy osiągnięcie skorygowanego zysku EBITDA rzędu 283 mln zł, co oznacza wzrost o 34 proc. rdr” – napisano w rekomendacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zdaniem analityków BM mBanku, ten wynik będzie pochodną dwóch kluczowych trendów: dobrej koniunktury na rynku reklamy internetowej oraz znacznej poprawy w części e-commerce spółki. Największego wzrostu EBITDA spodziewają się w przypadku portalu turystycznego Wakacje, który został mocno dotknięty przez pandemię COVID-19.

“Przy realizacji naszych prognoz, Wirtualna Polska jest obecnie notowana na EV/EBITDA i P/E na rok 2021 na atrakcyjnych poziomach odpowiednio 11 i 21,2. Oznacza to dyskonta do grupy porównywalnych spółek rzędu 19 proc. i 17 proc.” – napisano.

Ryzyko pojawienia się korekty

Wykres wskazuje na silny trend wzrostowy. Pogorszenie sentymentu na szerokim rynku może jednak doprowadzić do korekty. Jeżeli tak się stanie, ciekawym miejsce do jej zakończenia będzie dolna krawędź kanału wzrostowego przebiegająca w rejonie serii wcześniejszych wierzchołków.

wirtualna


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr akcje | akcje lotosu | mercator kurs akcji | dolar online | usd kurs |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here