Naga MarketsWirtualna Polska [WPL], Ultimate Games [ULG] – Gorące spółki dniaW miniony piątek udostępniono najnowszą rekomendację Haitong Banku dla spółki Wirtualna Polska. W raporcie, analitycy banku podwyższyli rekomendację Wirtualnej Polski do “kupuj” z “neutralnie”, podwyższając cenę docelową akcji spółki do 111,5 zł z 82,8 zł. Taka wycena oznacza, że obecnie spółka ma spory potencjał wzrostu notowań, gdyż w piątek kurs oscylować w rejonie 90 zł. Haitong Bank podwyższył wycenę Wirtualnej Polski za sprawą podniesienia prognozy wyniku EBITDA na lata 2020/21/22 odpowiednio o 12/13/17%, co wynika z lepszych od oczekiwanych wyników w segmencie reklamy internetowej w IV kw. 2020 r., pozytywnej oceny dotyczącej rentowności rynku reklamy internetowej w latach 2020-22 oraz podniesienia wyceny spółek porównawczych.

    • Wyższa rekomendacja dla Wirtualnej Polski
    • Spółka ma przed sobą obiecujące perspektywy na najbliższy rok
    • Ultimate Games pokazało wstępne wyniki

Analitycy oczekują, że Wirtualna Polska przedstawi dobre wyniki za IV kwartał 2020 r., z przychodami na poziomie 178 mln zł (spadek o 6% rdr), ale z rekordową skorygowaną EBITDA na poziomie 74 mln zł, co oznacza wzrost o 7% rdr.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wyższa rekomendacja

Motorem napędowym wyników ma być dalszy wzrost na rynku reklamy internetowej. Na wykresie mamy korektę do poprzedniego szczytu i odbicia. Jest to więc podręcznikowe zachowanie kursu, sugerujące możliwe dalsze wzrosty.

wppl


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Reakcja na wyniki

Mocną sesję w miniony piątek odnotował producent gier Ultimate Games. Powodem był raport z jednostkowymi wynikami za cały 2020 rok. Ultimate Games odnotował w ciągu ostatnich 12 miesięcy, 16,7 mln zł zysku netto. Zysk z działalności operacyjnej szacowany jest na 7,7 mln zł, a przychody ze sprzedaży na 16 mln zł, a przychody całkowite na około 29 mln zł. W komunikacie spółka podkreśliła, że główne powody takich wyników to m.in. stabilna sprzedaż serii Ultimate Fishing Simulator, udana sprzedaż nowych gier (w 2020 roku wydano ich aż 90), a także udane premiery gier House Flipper oraz Cooking Simulator na Nintendo.

ultimate games

Oczywiście wynik netto poprawiło też zbycie części udziałów w podmiotach z grupy kapitałowej. Obiecująco wygląda także obecna lista życzeń na portalu Steam, która od kilku miesięcy utrzymuje się powyżej miliona. Na wykresie cena porusza się w kanale wzrostowym o dość niskim nachyleniu. Podobnie wygląda sytuacja w sektorze gamingu, większości podobnych spółek. Sygnałem do silniejszych wzrostów może być wybicie z kanału.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp500 wykres | kurs kryptowalut wykres | notowania bitcoina | pkn akcje | s&p 500 wykres | kurs zloty |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here