Naga Markets

Wirtualna Polska nabyła 40% udziałów w serwisie Patronite za ponad 12,6 mln złWarszawa, 19.08.2022 (ISBnews) – Wirtualna Polska nabyła 40% udziałów w Patronite – największym polskim serwisie internetowym łączącym twórców z patronami – za ponad 12,6 mln zł, podała spółka. Na platformie zarejestrowanych jest ponad 7 tysięcy niezależnych twórców, wśród których są m.in. publicyści, podcasterzy, sportowcy, youtuberzy i blogerzy, ale także stowarzyszenia czy fundacje.

Dzisiaj w internecie dynamicznie rozwijają się nie tylko główne portale i znani wydawcy czy telewizje. Ogromne znaczenie mają też niezależni, samodzielni twórcy, którzy swoją ciężką pracą budują codzienne relacje z użytkownikami. Inwestując w Patronite, z jednej strony chcemy im w tym pomóc, a z drugiej również uczyć się od nich” – powiedział prezes Wirtualnej Polski Holding Jacek Świderski, cytowany w komunikacie.





Wirtualna Polska nabyła 40% udziałów w Patronite. Wartość inwestycji to ponad 12,6 mln zł. Twórcy zrzeszeni na Patronite zyskają dostęp do szerszego grona odbiorców oraz nowych metod monetyzacji, podano także.

Patroni ufundowali w Polsce całą generację niezależnych publicystów, radiostacji, gazet, podcasterów czy filmowców. Cieszymy się, że wspólnie z Wirtualną Polską będziemy mogli wykonać kolejny krok w realizacji naszej misji – chcemy sprawić, by wartościowi twórcy mogli docierać ze swoim przekazem do jak najszerszego grona odbiorców, ale również, by jak najwięcej z nich mogło zamienić swoją pasję w pracę, wynagradzaną comiesięczną pensją” – dodał założyciel Patronite.pl Tadeusz Chełkowski.

Patronite.pl jest największym w Polsce serwisem crowdfundingu subskrypcyjnego. Na Patronite.pl działa ponad 7 000 twórców, organizacji, sportowców i pasjonatów, wspieranych przez ponad 650 000 patronów. Wśród osób i inicjatyw, działających dzięki wsparciu patronów, można wymienić m.in.: Radio Nowy Świat, Radio 357, Dariusza Rosiaka czy braci Sekielskich, podano w materiale.

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych – Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej – Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii – np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej – np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym – np. Pudelek. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dom development | kurs dolara prognozy 2020 | bitcoin wiadomości | notowania pekao | akcje kernel | allegro akcje rekomendacje | kurs euro nbp |

XTB



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>






Poprzedni artykułOponeo.pl miało 4,66 mln zł zysku netto, 11,76 mln zł zysku EBIT w I poł. 2022 r.
Następny artykułXTB miała 226,93 mln zł zysku netto, 259,66 mln zł zysku EBIT w II kw. 2022 r.
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here