Naga Markets

Wirtualna Polska kupiła Szallas Group obsługującą portale turystyczne w CEE za 82 mln euroWarszawa, 12.09.2022 (ISBnews) – Wirtualna Polska kupiła Szallas Group – inwestycję funduszu PortfoLion Capital Partners. Szallas obsługuje największe krajowe portale turystyczne umożliwiające rezerwację noclegów na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Polsce i Chorwacji, podała spółka. Tym samym Wirtualna Polska stworzy największą grupę działającą w obszarze rezerwacji turystyki krajowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość transakcji to 72 mln euro, powiększona o gotówkę netto w spółce w szacowanej wysokości ok. 10 mln euro na dzień zamknięcia transakcji, co oznacza łącznie kwotę 82 mln euro.

Kupno Szallas Group to pierwsza zagraniczna inwestycja, przełom w rozwoju Wirtualnej Polski Holding. Po połączeniu z naszym Nocowanie.pl powstanie największa grupa lokalnych spółek działająca w obszarze rezerwacji turystyki krajowej w Europie Środkowo-Wschodniej z ponad 100 tysiącami dostępnych obiektów turystycznych”.

“Jesteśmy pod wrażeniem kompetencji Józsefa i jego zespołu, który pokazał, jak wygrywać z globalnymi platformami na lokalnym rynku. Wierzymy też w potencjał całej branży turystycznej. Potwierdzają to wyniki spółki Nocowanie.pl, która odnotowała w drugim kwartale najwyższe przychody w swojej historii” – powiedział prezes Wirtualna Polska Holding Jacek Świderski, cytowany w komunikacie.

Utworzona w 2007 r. na Węgrzech spółka Szallas jest właścicielem internetowego portalu do rezerwacji noclegów, który jest dziś marką pierwszego wyboru dla lokalnych turystów. Od 2016 r., na podstawie wspólnej strategii zarządu spółki i funduszu PortfoLion, zakładającą uczynienie z szallas.hu lidera rynku Europy Środkowo-Wschodniej, spółka realizuje strategię ekspansji w tym regionie”.

“Dzięki przejmowaniu kolejnych podmiotów Szallas zapewnia możliwość rezerwacji noclegów w Czechach, Rumunii, Polsce oraz Chorwacji w oparciu o 4 główne marki (szallas.hu, noclegi.pl, hotel.cz, travelminit.ro). Łącznie na 5 rynkach Grupa oferuje 87 tys. obiektów noclegowych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy zakończonych w czerwcu 2022 r. klienci grupy dokonali za pośrednictwem jej platform internetowych ponad milion rezerwacji o łącznej wartości 200 mln euro. W tym okresie Grupa Szallas wygenerowała 6,6 mln euro wyniku EBITDA.

Będziemy w dalszym ciągu podążać ścieżką wzrostu w Europie Środkowo-Wschodniej, którą wytyczyliśmy sobie wspólnie z PortfoLionem, realizując kolejne przejęcia i dbając o dalszy organiczny wzrost w naszym regionie Europy. Zarząd spółki jest głęboko przekonany, że bycie częścią tak dużej i prężnej grupy jak Wirtualna Polska Holding otwiera nowe możliwości dla naszego wysoce zmotywowanego zespołu liczącego 350 osób, szczególnie w kontekście naszego polskiego portfela” – dodał CEO Szallas Group József Szigetvári.

Po transakcji spółka Nocowanie.pl, należąca do Wirtualnej Polski, stanie się częścią Szallas Group, a jej prezes Tomasz Machała wejdzie w skład zarządu Szallas Group, stając się odpowiedzialnym za operacje w Polsce, zarówno serwisu Nocowanie.pl, jak i Noclegi.pl. Dzięki fuzji Nocowanie.pl zwiększy łączny adresowalny rynek swoich usług ponad trzykrotnie, a łącznie z Grupą Szallas zaoferuje klientom dostęp do ponad 100 tys. obiektów turystycznych, zakończono.

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych – Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej – Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii – np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej – np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym – np. Pudelek. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dom development | aktualny kurs dolar jen | ranking kryptowalut | notowania kryptowalut | amrest akcje opinie | alior akcje kupno | biomed cena akcji |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułSeco/Warwick miało 11,87 mln zł zysku netto, 12,45 mln zł zysku EBIT w II kw. 2022 r.
Następny artykułPGNiG przy tegorocznych minimach
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here