Naga MarketsWirecard: Zaskakujący wynik wzrostu przychodów za I kw. 2020 roku na poziomie 24%Kolejna niemiecka spółka podaje dziś wstępne wyniki. Tym razem dostawca usług finansowych i technologii, spółka Wirecard AG. Zgodnie z przedstawionym raportem podmiot odnotowuje przychody w pierwszym kwartale 2020 roku na poziomie 700,2 mln euro, co przekłada się na 24% wzrost rdr. Zyski przed potrąceniem odsetek, podatków i amortyzacji (EBITDA) wzrosły z kolei o 26%.

  • Kolejna niemiecka spółka podaje wyniki za I kw. 2020 roku
  • Wyniki choć wstępne – odnotowane są na satysfakcjonującym poziomie
  • Spółka nieznacznie rośnie podczas czwartkowej sesji handlowej

Ostateczne wyniki przełożone na 16 czerwca

Niemiecki gigant usług finansowych i technologicznych Wirecard AG, będący spółką składową niemieckiego indeksu DAX – podaje dziś satysfakcjonujące, wstępne wyniki. Z nich wynika, iż spółka poprawia swoje wyniki rdr – w tym również skorygowany zysk przed odsetkami, który wzrósł do poziomu 199,2 mln euro.

Spółka podała również w komunikacie, że jej perspektywy na rok 2020 pozostają niezmienione, ponieważ oczekuje osiągnięcia EBITDA w przedziale od 1 mld euro do 1,12 mld euro, pomimo panującego wirusa oraz pogarszających się perspektywy gospodarczych.

wykres Wirecard D1 14.05.2020
Wirecard D1 14.05.2020

Jak komentuje dyrektor finansowy podmiotu, Alexander von Knoop: “Dobrze rozpoczęliśmy nowy rok finansowy. Jednak efekty Covid-19 miały negatywny wpływ na naszą działalność lotniczą/podróżniczą. Byliśmy w stanie w dużej mierze zrównoważyć te skutki poprzez rozwój naszej internetowej działalności w sektorze dóbr konsumpcyjnych i cyfrowych.

Warto jednak pamiętać, że spółka nadal stoi przed zarzutami obejmującymi nieprawidłowości księgowe i naruszenia obowiązków informacyjnych, którym zaprzecza – o czym informowaliśmy w tym artykule.  Nadal trwa dochodzenie prowadzone przez niemiecki organ regulacyjny BaFin.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here