Naga MarketsWirecard po nalocie śledczych. W tyle 1,9 miliarda euro, które zaginęłoDo biur Wirecard w Niemczech i dwóch lokalizacji w Austrii weszli monachijscy prokuratorzy, którzy zabezpieczali dokumenty, w związku z 1,9 miliarda euro, które zaginęło z kont firmy.

  • 45 prokuratorów i policjantów rozpoczęło czynności mające na celu zabezpieczenie dowodów z biur Wirecard.
  • Były prezes Wirecard, Markus Braun został zwolniony z aresztu po zapłacie 5 milionów euro kaucji.
  • Prezes BaFin zeznawał przed niemieckim parlamentem. 

Wirecard: Skandal w niemieckiej spółce

Rzeczniczka monachijskiej policji poinformowała w środę, że 12 prokuratorów i 33 policjantów prowadzi rewizje w biurach należących do niemieckiego giganta. Akcja jest częścią śledztwa, które doprowadziło do aresztowania byłego prezesa Wirecard Markusa Brauna w zeszłym tygodniu.

Wirecard złożył wniosek o ochronę przed wierzycielami po dochodzeniu, które wykazało, że 1,9 miliarda euro, które wcześniej zgłoszono jako brakujące środki pieniężne, prawdopodobnie nigdy nie istniało. W poniedziałek sąd w Monachium wyznaczył Michaela Jaffe na zarządcę sądowego.

Braun zgłosił się do organów ścigania 22 czerwca, a dzień później otrzymał kaucję w wysokości 5 milionów euro i został zwolniony z aresztu. Prowadzone jest przeciwko niemu dochodzenie w sprawie fałszowania kont i zarzutów manipulacji na rynku.

Zobacz również: Korona szwedzka z najlepszym kwartałem od 10 lat

Fala krytyki spadła także na BaFin, który był odpowiedzialny za kontrolę finansową w Wirecard.

Cena akcji Wirecard wzrosła o 62,19% w ciągu 3 dni

W zeszłym tygodniu prezes BaFin Felix Hufeld przyznał, że kierowana przez niego instytucja jest jedną z organizacji odpowiedzialnych za skandal w Wirecard, jednak bronił zakazu krótkiej sprzedaży jako wymogu prawnego w związku z oznakami manipulowania obrotem akcjami.

Wszelkie uchybienia muszą być przedstawione jasno i wyraźnie. Jesteśmy to winni oszczędzającym, pracownikom i inwestorom, a także wszystkim innym graczom na rynku, aby zapobiec powtórzeniu się takiej sytuacji. – powiedział Matthias Hauer, członek komisji finansów z CDU.

Prezes BaFin zeznawał za zamkniętymi drzwiami przed niemieckimi parlamentarzystami w środę od 11:30.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Wirecard w ciągu ostatnich 3 dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here