Naga MarketsWirecard dostaje zgodę na działalność w Wielkiej Brytanii, akcje szorują po dnieWirecard AG jest w tragicznej sytuacji finansowej, ale może kontynuować swoją działalność w Wielkiej Brytanii poprzez swoją spółkę zależną działającą na brytyjskich rynkach, jak stwierdzili przedstawiciele agencji o nazwie Financial Conduct Authority.

  • Od kilku tygodni Wirecard mierzy się z poważnymi problemami finansowymi i podejrzeniami o malwersacje.
  • Z rachunków spółki wyparowało 1,9 mld euro.
  • Spółka czterokrotnie przekładała publikację raportu za 2019 rok.

Wirecard z zielonym światłem w UK

Według Financial Conduct Authority (FCA), Wirecard może obecnie kontynuować bieżącą aktywność.

– Blisko współpracowaliśmy wspólnie z Wirecard UK i innymi organami przez ostatnie kilka dni, aby upewnić się, że spółka jest w stanie sprostać określonymi warunkom wymaganym do zniesienia restrykcji na nią nałożonych. Obecnie uważamy, że Wirecard może wznowić normalną działalność operacyjną – stwierdzili przedstawiciele FCA.

Wirecard AG jest w tym momencie w beznadziejnej sytuacji. Spółka obsługująca globalne płatności elektroniczne pod koniec zeszłego tygodnia złożyła wniosek upadłościowy z uwagi, że mierzy się z poważnymi oskarżeniami dotyczącymi finansowych malwersacji.

Z rachunków Wirecard AG zniknęło ponad 1,9 mld euro, które były księgowane jako gotówka. Sprawa wyszła na jaw, gdy audytor Ernst & Young stwierdził, że nie jest w stanie odnaleźć tych środków na rachunkach Wirecard. Niemiecka spółka przełożyła także aż czterokrotnie publikację raportu fiskalnego za 2019 rok.

Wskutek zamieszania ze stanowiska CEO Wirecard zrezygnował Markus Braun. Został aresztowany pod zarzutami fałszywego zwiększenia bilansu spółki, a kwotę kaucji ustalono aż na 5 mln euro.

Zobacz również: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

CMC
Ponad 9500 akcji CFD, w tym koszyki akcji. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

W zeszły piątek, FCA poinstruowała brytyjską filię Wirecard o tymczasowe zaprzestanie działalności w rezultacie czego konta klientów zostały zablokowane. Jednak już w poniedziałek, decyzja została zmieniona.

– Oznacza to, że klienci będą mogli teraz lub przez krótki używać swoich kart jak do tej pory – zaznaczyło FCA w oświadczeniu.

Wirecard dostaje zgodę na działalność w Wielkiej Brytanii, akcje szorują po dnie
Notowania Wirecard AG na niemieckiej giełdzie. Źródło: tradingview.com

Kurs akcji Wirecard AG jest obecnie w tragicznym stanie. Od 17 czerwca, czyli od ostatniego dnia sprzed wybuchu afery dotyczącej nieistniejących 1,9 mld euro, notowania niemieckiej spółki spadły w dół już o niemal 97%, z 104,50 euro za akcję do 3,26 euro. W zeszły piątek, akcje był chwilowo nawet tak nisko jak 1,08 euro.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here