Naga Marketswirecard logoPodczas wczorajszej sesji – globalny dostawca usług finansowych i technologii z siedzibą w Niemczech, spółka Wirecard AG opublikowała swoje zaskakujące wyniki finansowe. Zaskakujące, ponieważ podmiot wykazał po raz kolejny wzrost skonsolidowanych przychodów w pierwszej połowie 2019 roku o blisko 37 procent (36,7). Podobne wyniki odnotowała spółka podczas publikacji wyników za drugi kwartał, podczas gdy wynik ten wynosił +37,4 procent w odniesieniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Spółka świetnie sobie radzi – twierdzą analitycy stawiając na dalsze wzrosty cen akcji podmiotu. 


Podczas dzisiejszej sesji handlowej niemiecka firma oferująca usługi przetwarzania płatności, wydawania kart i zarządzania ryzykiem ponad 7 tys. klientów korporacyjnych na całym świecie – Wirecard AG rośnie 1,2 procent po tym, jak podczas środowej sesji opublikowane zostały wyniki finansowe podmiotu. Warto już na wstępie podczas – że po raz kolejny zaskakujące. Tym razem spółka podaje, że jej skonsolidowane przychody za pierwszą połowę obecnego roku kształtowały się na poziomie 1,21 mld euro, co przekłada się na blisko 37 procentowy wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku.

Zobacz również: Strategia PSV: Wysoki zakres konsolidacji, czego spodziewać się na czwartkową sesję na DAX?

Zgodnie z prezentowany raportem – zysk po opodatkowaniu wzrósł z 157,6 mln EUR do 237,5 mln EUR wobec poprzedniego okresu, zaś zysk operacyjny przed odliczeniem odsetek, podatków, amortyzacji i amortyzacji (EBITDA) rośnie o 35,8% w okresie sześciu miesięcy do czerwca. To przekłada się na budowanie pozytywnego wydźwięku na wykresie spółki, która od dłuższego czasu rośnie – mimo okresu braku stabilności od stycznia do kwietnia obecnego roku.

wykres Wirecard AG D1 08.08.2019
Wirecard AG D1 08.08.2019

Zaraz po opublikowanym raporcie spółki, zarząd podał do wiadomości, iż wzrost zaobserwowany w I pół. oraz II pół. obecnego roku roku jest istotny, i znacznie wpływa na dalsze prognozy dotyczące całościowej EBITDA na koniec roku oraz wizję następnego roku. Zarząd Wirecard AG podwyższa zatem swoje prognozy na 2019 r. o 5 mln euro z oczekiwanym EBITDA w wysokości od 765 mln euro do 815 mln euro.

Na tak dobre wyniki wpływa kilka czynników – takich jak m.in nowe partnerstwa i współpracę ogłoszone w ostatnich tygodniach przez zarząd spółki. Chodzi o rozszerzenie współpracy z portalem lastminute.com (będącej częścią lm Group), rozpoczęcie współpracy z Grupą Sisal w zakresie rozwiązań płatności zbliżeniowych dla pionu “SisalPay” czy udana współpraca z ALDI jak i wiązanie współpracy z Softbankiem.

Z tego również powodu według analityków niemieckiego runku – spółka Wirecard AG staje się jedną z gorętszych spółek niemieckiego parkietu w najbliższym czasie – a obecna konsolidacja tworzona przez wykres może okazać się dobrym miejscem do re-akumulacji pozycji celem 161 – 170 euro w pierwszym ruchu wzrostowym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here