Naga MarketsPechowy 13-sty dla Wirecard AG. Spółka opuści główny niemiecki indeks DAXChociaż dzisiejsza data nie do końca spełnia założenia “tego pechowego dnia”, ponieważ mamy dziś czwartek, to dla niemieckiej spółki Wirecard AG jest to zdecydowanie dzień sądny. Niemieckie media publikują dziś oświadczenie, w którym możemy przeczytać, iż Deutsche Börse zmienia zasady postępowania wobec spółek niewypłacalnych i nierentownych. Spółka Wirecard AG, wokół której to ostatnio wiele pisano – opuści główny niemiecki parkiet. Podmiot ma czas w niemieckim indeksie DAX do 21 sierpnia.

  • Niemiecka giełda zmienia postępowanie wobec składowych spółek głównego parkietu
  • Wirecard AG otrzymała informację o opuszczeniu indeksu 30 największych spółek
  • Obecnie Deutsche Börse widzi dwóch kolejnych kandydatów na miejsce spółki
  • Podmiot finansowy ma czas na głównym parkiecie jeszcze do 21 sierpnia

Wirecard AG traci dziką kartę – spółka odchodzi z głównego indeksu

W ostatnim czasie jedną z najczęściej wymienianych spółek w nagłówkach głównych niemieckich mediów była – lub nadal jest spółka Wirecard AG. Jak wiadomo, spółka po serii nieprzyjemnych incydentów, które opisywaliśmy na łamach Comparic.pl – ogłosiła w czerwcu wniosek o upadłość. Spółka, która jeszcze do niedawna była nazywa liderem oraz “możliwym czarnym koniem” indeksu 30 największych spółek ogłasza swój koniec.

Te artykuły również Cię zainteresują
W związku z tym również niczym dziwnym nie będzie, jeśli powie się, iż podmiot schodzi z głównego parkietu. Niemiecka giełda ogłosiła koniec spółki w indeksie na dzień 21 sierpnia. Jak jednak słusznie zauważają inwestorzy – zmiany w regulacjach giełdy są konieczne, ponieważ spółka, która ogłosiła przed dwoma miesiącami swoją upadłość nadal ciąży w indeksie.

wykres Wirecard AG H4 13.08.2020
Wirecard AG H4 13.08.2020, Źródło: Tradingview

Z tego również powodu Deutsche Börse ogłasza dziś, że niemiecki rynek wkracza w nowy wymiar kontroli oraz restrykcji wobec głównych spółek. Podstawową i najważniejszą zarazem zmianą ma być termin, po jakim spółka będzie mogła opuścić główny parkiet. Zgodnie z nowymi zasadami, niewypłacalne spółki będą teraz usuwane z indeksów Dax (Dax, MDax, SDax i TecDax) z dwudniowym wyprzedzeniem. Zmiana zasad postępowania wobec zmian w indeksie obowiązywać będzie od 19 sierpnia.

Tymczasem pozostając w temacie spółki Wirecard AG – następca podmiotu wchodzącego w skład indeksu zostanie ogłoszony 19 sierpnia wraz z wejściem zmian niemieckiej giełdy. Póki co spekulacje obejmują dwie spółki – Delivery Hero (europejska międzynarodowa internetowa usługa dostarczania żywności z siedzibą w Berlinie w Niemczech) oraz Symrise AG (znaczącym producentem aromatów i aromatów, ze sprzedażą 3,154 miliarda euro w 2018 roku).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here