Naga Markets

hackerWintermute, który we wtorek padł ofiarą ataku hakerskiego na kwotę 160 mln dol., ma zaległe zadłużenie w wysokości ponad 200 mln dol. wobec kilku kontrahentów. Największy dług dotyczy Tethera (USDT), wynosi on 92 mln dol. i został wydany przez TrueFi z terminem zapadalności na 15 października br. Pozostałe związane są z USD Coinem (USDC) i Wrapped Ethereum (WETH). 

Wintermute z długiem w wysokości 200 mln dol.

Znany animator rynku kryptowalutowego ma duże problemy finansowe. W tym tygodniu padł on bowiem ofiarą ataku hakerskiego, w wyniku którego skradziono około 160 mln dol. Wintermute ma również ponad 200 mln zaległego zadłużenia wobec kilku kontrahentów.Największy dług dotyczy pożyczki udzielonej przez TrueFi w wysokości 92 mln dol. w najpopularniejszym stablecoinie USDT. Jej termin zapadalności przypada na 15 października br. 

Animator ten ma również dług u Maple Finance w wysokości 75 mln dol. w USDC i WETH. Kolejne zadłużenie na kwotę 22,4 mln dol. zostało zaciągnięte u Clearpool. 


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

W wątku na Twitterze dyrektor generalny Wintermute – Evgeny Gaevoy twierdził, że firma ta pozostaje wypłacalna. Dodał przy tym, iż może ona przystać na odwołanie pożyczki, jeśli dany podmiot nie czuje się z tym bezpiecznie. 

XTB

Haker, który dokonał włamania przesłał środki do 3pool firmy Curve Finance. Zdaniem niektórych ekspertów podjął on takie kroki, aby uniknąć zamrożenia stablecoinów przez Tethera i Circle. 

Przed niedawnym atakiem hakerskim większość inwestorów kryptowalutowych prawdopodobnie nie słyszała o Wintermute. Jednak to nie zmniejsza jego znaczenia w ekosystemie wirtualnych walut. Ta londyńska firma zajmująca się handlem algorytmicznym i pożyczkami kryptograficznymi zapewnia także płynność niektórym dużym giełdom i projektom z branży blockchain. Od momentu uruchomienia Wintermute w lipcu 2017 r. aktywa cyfrowe są jej rdzeniem. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułArtifex Mundi miał 3,38 mln zł zysku netto, 9,16 mln zł znorm. EBITDA w I poł. 2022 r.
Następny artykułCena ropy spada: Putin mobilizuje rezerwy, Fed podniósł stopy procentowe
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here