Naga Markets



W odróżnieniu do tradycyjnego rynku akcji, kryptowaluty umożliwiają nam inwestowanie na kilka sposobów. Dwa najpopularniejsze to oczywiście spekulacja na wzrosty bądź spadki wartości poszczególnych coinów oraz inwestycja w wyspecjalizowany sprzęt do ich wydobywania. Warto również pamiętać, że wraz ze wzrostem popularności cyfrowych walut, na rynku pojawiło się coraz więcej osób, których zamiarem jest oszukanie i okradzenie innych. W tym celu hakerzy często wykorzystują złośliwe oprogramowanie, które po zainfekowaniu naszego komputera zaprzęga naszą jednostkę obliczeniową do pracy i kopie kryptowaluty dla oszustów.


Z ostatnich doniesień wynika, iż odkryto nową formę kryptominera, która zawiesza systemy w momencie, gdy produkty antywirusowe próbują usunąć złośliwe oprogramowanie. Oprogramowanie to, nazwane przez badaczy WinstarNssmMiner, w ciągu zaledwie trzech dni zostało wykorzystane do przeprowadzenia aż pół miliona prób ataków na komputery PC.

W środę firma zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym stwierdziła, że ​​złośliwe oprogramowanie kryptograficzne ma na celu zainfekowanie komputerów w celu kradzieży mocy obliczeniowej do wydobycia kryptowaluty Monero.

WinstarNssmMiner to brutalny kod, który spowoduje awarię komputerów ofiar w momencie wykrycia przez produkty antywirusowe. Kryptominer uruchamia proces svchost.exe – używany do zarządzania usługami systemowymi – i wstrzykuje złośliwy kod do pliku. Jeden wstrzyknięty proces rozpoczyna wydobywanie kryptowaluty, podczas gdy drugi działa w tle, aby uniknąć wykrycia i skanowania w poszukiwaniu ochrony antywirusowej.

Okazuje się jednak, że złośliwe oprogramowanie “jest tchórzem”. Jak piszą eksperci z 360 ​​Total Security, WinstarNssmMiner “wyłącza ochronę antywirusową bezbronnych użytkowników i wycofuje się w obliczu groźnych przeciwników.” Szkodnik skanuje zaatakowane systemy w celu zweryfikowania oprogramowania antywirusowego. W przypadku wykrycia “przyzwoitego” rozwiązania oferowanego przez renomowane firmy – takie jak Kaspersky Lab i Avast – WinstarNssmMiner automatycznie kończy pracę i nie podejmuje walki z zainfekowaną jednostką obliczeniową.

Jeżeli jednak oprogramowanie wykryje słabsze systemy antywirusowe w użyciu, rozpoczyna się proces awaryjny, a ofiarom nie pozostaje nic innego jak patrzeć na niebieski ekran w czasie, gdy złośliwe oprogramowanie radośnie kradnie moc obliczeniową i kopie Monero w imieniu atakującego.

Niektórzy doświadczeni użytkownicy są w stanie zidentyfikować i zakończyć aplikacje zużywające CPU, dlatego WinstarNssmMiner sam się chroni, konfigurując atrybut swoich procesów na CriticalProcess. W przypadku, gdy użytkownik wykryje wirusa i zechce zakończyć proces z nim związany, zainfekowany komputer ulegnie awarii.

Z danych opublikowanych w dniu wczorajszym wynika, że złośliwe oprogramowanie WinstarNssmMiner, wydobyło 133 Monero, co odpowiada ponad 25 tys. USD.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDmitrij Miedwiediew: Nie kryptowaluty, tylko “cyfrowe pieniądze”
Następny artykułSygnał kupna na CADJPY – Strategia TDiS
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here