Naga MarketsWinklevossCameron Winklevoss, współzałożyciel giełdy Gemini Exchange przyznał, że w chwili obecnej jesteśmy świadkami rewolucji finansowej. Jego zdaniem to właśnie teraz budowana jest bowiem przyszłość pieniądza i prawdziwym szaleństwem jest stanie z boku i bierne przyglądanie się temu wszystkiemu, co dzieje się w przestrzeni kryptograficznej.


Tylko szaleniec nie inwestuje w BTC

Cameron Winklevoss będący jednym z najbardziej znanych nazwisk na rynku walut wirtualnych, który wraz z bratem, Tylerem zamienił pieniądze z ugody z Markiem Zuckerbergiem w prawdziwą fortunę odniósł się ostatnio do osób, które uważają, że inwestowanie w kryptowaluty jest szaleństwem:

Te artykuły również Cię zainteresują
– Być może, ale na pewno większym szaleństwem jest stanie z boku, kiedy przyszłość pieniądza jest dosłownie budowana na Twoich oczach.

Bitcoin wygra!

Warto także przypomnieć, że już z początkiem stycznia 2019 roku, podczas sesji “Ask Me Anything” (AMA) na Reddicie, Cameron Winklevoss stwierdził, że “Bitcoin [BTC] najprawdopodobniej wygra w dłuższej perspektywie”. Wówczas cena najstarszej kryptowaluty oscylowała jednak w okolicy 3500 USD i niewiele wskazywało, że wzrośnie ona chociażby do notowanych obecnie poziomów.

Bracia Winklevoss w czasie innych punktów AMA wymieniali jednak wręcz same zalety Bitcoina. Pokreślili, że ich celem jest też to, by ETF oparty na głównej kryptowalucie stał się rzeczywistością. W innej części dyskusji brat bliźniak Camerona, Tyler stwierdził:

“Uważamy, że Bitcoin lepiej pełni rolę złota niż samo złoto. Jeśli mamy rację, to z czasem kapitalizacja Bitcoina przewyższy kapitalizację złota wynoszącą około 7 bilionów dolarów.” 

Bliźniacy nadal są konserwatywni w swoim postrzeganiu Bitcoina jako nowego złota. Bagatelizują historyczną rolę kruszcu uważając, że “jedyną rzeczą [przewagi], jaką złoto ma nad Bitcoinem” jest 3000-letni staż na rynku.

Bitcoin “udowodnił, że jest cyfrowym złotem”

Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że w wyniku trwających od 15 grudnia 2018 roku wzrostów cena BTC wzrosła o niemal 169% z 3122 USD do niemal 8400 USD. Thomasa Lee, szef działu badań w Fundstrat Global Advisors stwierdził, że “kryptowalutowa zima” dobiegła już końca. Chcąc potwierdzić swoją tezę przytoczył on niedawno 13 sygnałów, z których pierwszy datowany jest na listopad 2018 roku a ostatni na 13-15 maja 2019 roku.

Przemawiając na targach CNBC Markets Now ponownie przyznał, że istnieje wiele powodów do optymizmu. Jego zdaniem – podobnie jak braci Winkelvoss – Bitcoin “udowodnił, że jest cyfrowym złotem.”

Warto także przypomnieć, że już pod koniec kwietnia przedstawił on swoją projekcję, z której wynika, że Bitcoin powinien osiągnąć nowe maksima do 2020 roku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułObiecywali 6% zwrotu rocznie. Wyłudzili 5 mln zł od inwestorów
Następny artykułMinutki FOMC: Czego oczekiwać? – prognozy dużych banków
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here