Naga MarketsBill Gates, drugi najbogatszy człowiek na świecie z majątkiem szacowanym na 90 mld dolarów, podobnie z resztą jak Warren Buffett nie należy do zwolenników bitcoina. W programie nadawanym przez CNBC oświadczył, że sprzedawałby (shortował) bitcoina, o ile byłby na to prosty sposób.

“Jeśli chodzi o klasę aktywów, nic nie produkujesz za pomocą bitcoina, więc nie powinieneś oczekiwać, że pójdzie on w górę. To czysty rodzaj inwestycji opierającej się na strategii ‘większego głupca’… grałbym krótko na tym, gdyby była ku temu prosta droga ” – powiedział w CNBC Squawk Box, Bill Gates.

Wygląda na to, że współzałożyciel Microsoftu może być zmuszony do podjęcia jakichś działań, po tym jak Tyler Winklevoss, jeden z bliźniaków założycieli giełdy kryptowalutowej Gemini, zwrócił się do Billa Gatesa, by ten zamienił słowa w czyny.

Tyler Winklevoss proponuje Gatesowi krótką sprzedaż bitcoina za pomocą kontraktów futures (XBT) dostępnych na giełdzie CBOE, o czym wspomina na twitterze. Według niego to bardzo prosty sposób na shortowanie bitcoina.

Czas pokaże teraz, czy Bill Gates ‘przyjmie wyzwanie’ od Winklevossa i zacznie sprzedawać kontrakty na bitcoina.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here