Naga Markets

Program komputerowy służący do odtwarzania większości plików audio i wideo zintegrował “muzyczne” NFT z sieci Ethereum i Polygon ze swoją platformą. Nowo wprowadzona funkcja pozwala użytkownikom Winampa odtwarzać pliki audio osadzone na blockchainie, jako tokeny niewymienialne. 

Winamp integruje muzyczne NFT sieci Ethereum i Polygon

Odtwarzać multimedialny wydany w 1997 r. poinformował o tym, że pozwoli fanom muzyki na jej odtwarzanie z tokenów niewymienialnych. Nowa wersja Winampa umożliwi połączenie z MetaMaskiem za pośrednictwem przeglądarek Brave, Chrome, czy Firefox.

Wspomniany program obsługuje NFT wydane w standardzie ERC-721 i ERC-1155 oraz jest kompatybilny z siecią Ethereum i Polygon. Tokeny niewymienialne stanowią dowód własności cyfrowej. Są jedyne w swoim rodzaju, odporne na manipulacje i niemożliwe do podrobienia.

W ostatnich latach zastosowanie NFT na różnych płaszczyznach wzrosło. Są one wykorzystywane na wiele sposobów – do zapisu unikalnych zdjęć, filmów, muzyki, czy innych rzeczy mających wartość dla potencjalnych nabywców. 

Geneza Winampa zawsze dotyczyła dostępności i innowacji, a dziś z dumą uruchamiamy pierwszy samodzielny odtwarzacz czytający audio NFT, a także wszelkie inne istniejące formaty. Jego nowa wersja pozwala ludziom słuchać dowolnego pliku, używając odtwarzacza, który już kochają” – podkreślił  Alexandre Saboundjian (dyrektor generalny Winampa).

Bossa

Odtwarzacz ten dąży do tego, aby stać się uniwersalną i zaawansowaną platformą przeznaczoną do odtwarzania plików. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Coraz więcej artystów chce wkraczać w przestrzeń Web3

Twórcy muzyczni widzą w tokenach niewymienialnych nowe ciekawe źródło przychodów. Mogą one także stanowić narzędzie służące do pogłębienia relacji z fanami. Z tego też powodu coraz więcej znanych osobowości decyduje się na obcowanie z tą technologią. 

W gronie artystów, którzy postanowili zarabiać w ten sposób, znalazł się niedawno amerykański DJ oraz producent muzyczny – Justin Blau znany pod pseudonimem 3LAU. Uruchomił on własną platformę z NFT pod nazwą Royal NFT. Jego zwolennicy mogą inwestować w utwory, bądź albumy kupując tokeny niewymienialne reprezentujące procent praw do przesyłania strumieniowego. 

Eksperymenty z NFT ma za sobą również znany piosenkarz Justin Biber. W br. dołączył on do społeczności Bored Ape Yacht Club (BAYC). 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułKurs USD/JPY z szansą na wzrost w krótkim terminie, sugerują analitycy HSBC
Następny artykułMicrosoft ostrzega przed nowym sposobem ataków prowadzonych przez Lazarus Group
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.