Naga MarketsBitcoiin spadaCena Bitcoina spadła na przestrzeni ostatnich dni o 13 200 dolarów z 42 000 USD do 28 800 USD, co przełożyło się na spadek rzędu 31,43 proc. Tak znaczna deprecjacja sprawiła, że w sieci znów głośno zrobiło się na temat ewentualnego, kolejnego pęknięcia bańki na BTC. Zdaniem niektórych, cena najstarszej z walut wirtualnych długo nie wróci bowiem do poziomów z pierwszej połowy stycznia br.

  • Kryptowaluty zostaną zgaszone jak kiep
  • Należy realizować zyski
  • Należy okiełznać okrutnego demona chciwości

Kryptowaluty zostaną zgaszone jak kiep

Znany, polski YouTuber ekonomiczny i doradca majątkowy Cezary Graf już kilka dni temu napisał na twitterze, że to właściwy czas na realizację zysków osiągniętych dzięki niedawnym wzrostom BTC. W jego ocenie bowiem, “kryptowaluty w pewnym momencie będą zgaszone jak kiep.”

Te artykuły również Cię zainteresują
USA i UE zniszczą BTC regulacjami

W kolejnej serii tweetów przyznał on, iż uważa, że Stany Zjednoczone i Unia Europejska podejmą bezprecedensową walkę z Bitcoinem i Kryptowalutami.

Warto w tym miejscu zwrócić jednak uwagę, iż tuż po oficjalnym objęciu urzędu, prezydent USA Joe Biden zamroził wszystkie procesy regulacyjne, jakie zaszły w ostatnim okresie kadencji Donalda Trumpa. Chodzi też o m.in. przepisy FinCEN dot. branży kryptowalut.

Poprzednia administracja Białego Domu chciała, by portfele na kryptowaluty były rejestrowane, zaś giełdy z tego rynku byłyby zmuszone do prowadzenia takich rejestrów i weryfikowania tożsamości klientów, którzy dokonują transakcji do i z prywatnych portfeli na kryptowaluty.

Propozycja została szeroko skrytykowana przez liderów branży, w tym dyrektora generalnego firmy Square, Jacka Dorseya, który powiedział, że zbieranie nazwisk i adresów kontrahentów nie powinno być wymagane w przypadku kryptowalut, tak samo, jak coś takiego nie ma miejsce w przypadku rynku gotówki.

Analityk nie zapłaci za Ciebie rachunków 

Graf ostrzegł także inwestorów kryptowalutowych, by nie wierzyli ślepo w projekcje różnej maści analityków.

– Trzeba też pamiętać, że ‘dane onchain’ i Willy Woo nie opłacą Ci rachunków – napisał na twitterze.

Przypomnijmy, że Willy Woo to popularny analityk, zdaniem którego Bitcoin przyćmi złoto. Jego zdaniem cena BTC wzrośnie w obecnym cyklu wzrostowym do 300 tysięcy dolarów, a docelowo może on zdrożeć nawet do 1 miliona dolarów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ceny kryptowalut | co znaczy blik | notowania kryptowalut | pgnig notowania | s&p 500 spółki |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBogdanka dostarczy węgiel do El. Połaniec za 1,55 mld zl netto w l. 2021-2024
Następny artykułKurs euro (EUR/CHF) wzrośnie w tym roku do 1,12 – prognozuje Credit Agricole
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here