Naga MarketsAnalityk kryptowalutowy Willy Woo twierdzi, że inwestorzy z „diamentowymi dłońmi” masowo opuszczali rynek, co doprowadziło do spadku bitcoina o 7 tys. dol. do poziomu 52 tys. dol. w przeciągu zaledwie kilku godzin. Woo przygląda się danym on-chain analizując poszczególne czynniki, które stały za dynamiczną wyprzedażą z minionego weekendu i zauważa, że te same silne ręce ze zdwojoną siłą odkupowały dołki.

  • „Diamentowe dłonie” na rynku kryptowalut oznaczają inwestorów, którzy trzymają swoje pozycje nawet w trakcie najbardziej ekstremalnych wyprzedaży i warunków rynkowych (są przeciwieństwem „dłoni papierowych”)
  • Tym razem jednak również najwytrwalsi posiadacze BTC zdecydowali się na wyprzedaż, a z daniem Willy’ego Woo mógł stać za tym dostęp do nieznanych reszcie rynku informacji

Bitcoin skupowany po silnym spadku w miniony weekend

Według analityka rynku cyfrowych aktywów, przerwa w dostawie prądu w jednej z chińskich prowincji (w której znajduje się sporo kopalń BTC) przyczyniła się do największego spadku mocy obliczeniowej (hash rate) bitcoina od listopada 2017 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Przerwa w dostawie prądu w prowincji Xinjiang (która zasila znaczną część sieci wydobywczej BTC) była znana jeszcze przed krachem cenowym BTC – komentował analityk. Wiedzę miały wykorzystać wieloryby i sprzedać bitcoina przed resztą rynku.

– 9000 BTC zostało wysłane na giełdę Binance. Odczytaj to jako wyprzedaż tych monet. Zwracam uwagę, że Binance obsługuje wolumen z Azji bardziej niż z Zachodu. Prawdopodobnie zostało to wysłane od wieloryba mającego bliższą wiedzę na temat wydarzeń w Chinach – dodaje Woo. Gdy BTC kosztował ponad 60 tys. dol. taka ilość BTC stanowiła ponad 540 mln dol.

Transfer BTC na giełdy. Źródło: Willy Woo

Woo zauważa, że wydarzenie zostało spotęgowane przez wyprzedaż kwartalnych kontraktów futures wykorzystywanych przez traderów na rynkach instrumentów pochodnych. Ta rozpoczęła się wcześniej, bo 13 kwietnia.

Te dwa katalizatory wystarczyły, aby zepchnąć cenę poniżej poziomu likwidacji pozycji na rynku futures na wysokości 59 tysięcy dolarów i wywołać reakcję łańcuchową stop lossów i wyprzedaży, twierdzi Woo. Analityk dodaje, że ponad 15,20 miliarda dolarów zostało zlikwidowanych na rynkach kryptowalutowych wpływając na konta miliona traderów.

Likwidacje pozycji na rynku futures. Źródło: Willy Woo

Gdy bitcoin zanotował gwałtowny spadek wyceny, kupujący z bardzo małą historią sprzedaży BTC wkroczyli i skupili dołek

Zmiana płynne podaży BTC. Źródło: Willy Woo

Woo podkreśla również, że duży podmiot kupił dziesiątki tysięcy BTC po krachu z 17 kwietnia.

Transfer BTC na giełdy. Źródło: Willy Woo

Woo podsumowuje, że wskaźniki on-chain zachęcają obecnie do kupna dołków, ponieważ długoterminowe podstawy pozostają silne.

– Mówiąc prościej, realizacja zysków przez inwestorów długoterminowych dobiega końca. Pozostało bardzo mało siły sprzedaży, chyba że inwestorzy chcą sprzedać ze stratą w stosunku do ceny wejścia. Mało prawdopodobne na rynku byka – podsumował analityk.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAkcje Apple spadły w reakcji na ogłoszenie nowego iPada Pro i iMaca
Następny artykułWall Street spada: analitycy doszukują się oznak przegrania S&P 500 i Nasdaq
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here