Naga MarketsDziś, 53 letni Jordan Belfort zajmuje się wykładami motywacyjnymi, oraz prowadzeniem szkoleń z zakresu sprzedaży.

W filmie wideo udostępnionym na kanale Youtube, były makler Jordan Belfort, znany jako “wilk z Wall Street”, twierdził, że jest to “początek końca” dla bitcoina, ponieważ na rynku braknie już głupców. Uważa, że rynek jeszcze całkowicie nie upadł, ale ostrzega inwestorów przed zbliżającym się krachem, w którym mogą “stracić wszystkie swoje pieniądze” gdyz wartość BTC może spaść do zera… z ceny 20k $ jakie kosztował w zeszłym roku. I uważa, że wie co mówi, bo był kiedyś “po drugiej stronie rynku”, tej która animuje takie sztuczne wzrosty.


“Teoria Wielkich Głupców”

Belfort,  mówi o “teorii wielkich głupców” w swoim filmie, to zjawisko jego zdaniem jest głównym czynnikiem  wpływającym na rynek kryptowalut, a ostatecznie doprowadzi do jego końca. Wspomniana teoria  jest teorią inwestycyjną, która uważa, że cena papieru wartościowego może być akceptowana  przez racjonalnego kupca, który “głupio” uważa, że ktoś inny może za niego zapłacić wyższą cenę bez względu na jego prawdziwą wartość. Bitcoin co prawda nie jest wartością samą w sobie i nie nadaje się jako obiekt tezauryzacji, ale Belfort porównał spadek cen Bitcoina do kryzysu gospodarczego z 2008 roku, kiedy to inwestorzy nie byli w stanie znaleźć nabywców złych papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką.

Blockchain? – jestem na tak!

Bitcoin często spotyka się z ostrą krytyką. Na początku tego roku miliarder Warren Buffett nazwał BTC -“trutką na szczury”, a  inny znanym przedsiębiorcą, który w przeszłości krytykował tą kryptowalutę, jest współzałożyciel portalu handlowego Alibaba, Jack Ma, który jednocześnie konsekwentnie chwalił technologię blockchain.

Belfort w dalszej części filmu stwierdza, że wierzy w technologię blockchain i korzyści z jej zastosowania, ale odradza inwestorom BTC i radzi im jak najszybciej wycofać się jeśli nie chcą stracić swoich dotychczas zainwestowanych pieniędzy. Belfort odniósł się również do opublikowanego w tym miesiącu raportu Banku Rozliczeń Międzynarodowych, w którym BIS zauważył, że chociaż Bitcoin ma swoje zastosowania, to jednak ma zbyt wiele ograniczeń, aby można go było uznać za środek wymiany, który może zastąpić pieniądz fiducjarny.

FUD – Fear, Uncertainty and Doubt. (Strach, Niepewność i Wątpliwość)

Rynek kryptowalut jest często pod wpływem FUD, i są głosy, że Belfort  stara się szerzyć FUD wśród inwestorów, którzy go słuchają.  Są też tacy co uważają, że stara się być na czasie i dzieli się na bieżąco swoimi przeczuciami całkiem szczerze bez żadnych złych intencji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Nie jest to pierwszy przypadek gdy Belfort krytykuje bitcoina. W zeszłym roku otwarcie stwierdził, że ta kryptowaluta to jawne oszustwo wspierane przez komputerowy program, który wywołuje popyt poprzez wytwarzanie sztucznego niedoboru (podaży). Dostało się również ICO, które nazwał “oszustwem wszechczasów”. Poniżej oryginalne nagranie udostepnione na Youtube:

 

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Nikt juz powaznie tego pana od dawna nie traktuje 🙂

    Polecam posluchac madrych ludzi w temacie np:
    Tim Draper
    Thomas Lee

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here