Naga MarketsJordan Belfort ostrzegał przed ICO, teraz ostrzega przed BTC

Pierwowzór postaci granej przez Leonardo DiCaprio w kasowym Wilku z Wall Street oraz autor książki o tym samym tytule, Jordan Belfort ostrzega przed inwestycjami w Bitcoina. Były makler giełdowy, który spędził 22 miesiące w amerykańskim więzieniu w związku z oszustwami giełdowymi nazywa najstarszą z kryptowalut bańką spekulacyjną.


Inwestorzy detaliczni z pewnością stracą pieniądze?

W rozmowie z portalem CNN Money, były bankier i kontrowersyjna postać prosto z amerykańskiej Wall Street, Jordan Belfort, stwierdza, że Bitcoin prezentuje wszystkie oznaki bańki, która w końcu pęknie, na czym najwięcej stracą inwestorzy detaliczni próbujący dołączyć się do rozpędzonego, byczego wagonika:„Bitcoin nie jest w żaden sposób regulowany. Oczywiście kontrakty terminowe podlegają nadzorowi, jednak główny instrument jest całkowicie pozbawiony jakiegokolwiek zabezpieczenia. To czarny rynek” – komentuje Belfort. „Moim zdaniem największym ryzykiem jest fakt, że ludzie patrzą na Bitcoina jak na świetną okazję inwestycyjną. Tak naprawdę mamy natomiast do czynienia z oczywistą bańką”.

Warto przypomnieć, że niespełna dwa miesiące temu „Wilk z Wall Street” ostrzegał przed inwestowaniem w ICO (ang. initial coin offering), czyli debiuty kryptowalutowe. Stwierdził wtedy, że „ICO to największy scam” porównywalny do schematu pump and dump (rodzaj oszustwa w którym oszust bądź grupa oszustów celowo przedstawia fałszywe informacje o spółce potencjalnym inwestorom).

Zdaniem Belforta za obecny wzrost cen rynku kryptowalut odpowiada jedynie ograniczona łączna pula monet, które mogą trafić do obiegu. Wprowadzenie Bitcoinowych kontraktów terminowych natomiast w żaden sposób nie pozwoli poprawić płynności i ograniczyć zmienności tego cały czas nowego rynku. Ex-bankier przypomina jednocześnie, że w przypadku bańki sprzed kilkuset lat wprowadzenie kontraktów futures było początkiem końca napompowanego rynku (odniesienie do manii tulipanowej).

Belfort nie jest pierwszym popularnym inwestorem, który w BTC doszukuje się znamion bańki. Podobne stanowisko prezentowała między innymi „wyrocznia z Omaha”, Warren Buffett.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin koryguje najsilniej od kilku miesięcy

Ostatnie dni handlowe przyniosły spadki cen Bitcoina na luksemburskiej giełdzie Bitstamp o 20%. W trakcie środowego handlu przez chwilę cena znajdowała się powyżej pułapu 16 tysięcy, powraca jednak nad poziom o tysiąc dolarów wyższy, nad którym tworzy się popytowy pin bara o bardzo długim knocie:

BTC/USD dzięki TradingView

Zamknięcie dnia w takiej formie powinno wygenerować sygnał techniczny do ewentualnych zakupów. Należy jednak pamiętać, że zmienność rynku kryptowalutowego nie zawsze pokrywa się z zasadami analizy technicznej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here