TMS


Zespół WikiLeaks poinformował za pośrednictwem swojego profilu na twitterze, ze giełda kryptowalut Coinbase zablokowała ich oficjalny sklep internetowy bez podania przyczyny i wyjaśnień. Co ciekawe, Coinbase zablokowało równiez konto z portfelem walut wirtualnych należące do WikiLeaks. Z tego to powodu sklep internetowy nawołuje do bojkotu i globalnej blokady platformy Coinbase jako „nieprzystosowanego członka społeczności kryptograficznej.”


Wikileaks jest organizacją non-profit, która dzięki dotacjom na utrzymanie witryny (w większości wypłacanych w BTC) publikuje poufne informacje uzyskane z anonimowych źródeł. Jej założyciel, australijczyk Julian Assange, mieszka w ambasadzie Ekwadoru w Londynie od 2012 roku, ponieważ Stany Zjednoczone chcą jego ekstradycji.

WikiLeaks opublikował swój pierwszy wrażliwy dokument w grudniu 2006 r. Był to rozkaz zabójstwa podpisany przez Sheikha Hassana Dahira Aweysa z Somalii. Od tego czasu przez lata publikował także tajne informacje o Zatoce Guantanamo, liście członków Brytyjskiego Frontu Narodowego, wielu przypadkach przestępstw finansowych w bankach i ponad dziewięćdziesięciu tysiącach dokumentów dotyczących wojny w Afganistanie. Podejrzewa się również, że miał wpływ na kształtowanie się przed ostatnimi wyborami prezydenckimi w USA.

Sklep internetowy WikiLeaksShop sprzedawał natomiast głównie odzież, czy akcesoria domowego użytku (zegary ścienne, podkładki komputerowe, itp.) i akceptował płatności w kryptowalutach. Okazuje się więc, że sam sklep był raczej nieinwazyjny i nie naruszał żadnych zasad ani polityki Coinbase. Mimo to przedstawiciele platformy poinformowali WikiLeaks 21 kwietnia, że ​​sklep narusza warunki korzystania z giełdy. W dalszym ciągu nie podano jednak żadnych wyjaśnień.

Coinbase nadzorowany przez FinCEN?

WikiLeaks Shop opublikował również fragment listu, który rzekomo otrzymał od Coinbase. E-mail ten odwołuje się do Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), amerykańskiego urzędu podległego pod Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych zajmującego się gromadzeniem i analizą danych dotyczących transakcji finansowych (w tym kantorów i giełd kryptowalut) w celu przeciwdziałania: praniu pieniędzy, finansowaniu terroryzmu i innego rodzaju przestępstw finansowych. W piśmie stwierdza się, iż Coinbase jest uregulowaną firmą świadczącą usługi pieniężne w ramach FinCEN a jej nadrzędnym celem jest uczynienie waluty cyfrowej bezpieczną dla klientów. W związku z powyższym, po dokładnej analizie Coinbase doszedł do wniosku, że konto użytkownika WikiLeaks było używane niezgodnie z Warunkami Użytkowania Serwisu i z tego powodu zostało ono zablokowane.


Rozważasz zakup BTC bądź ETH? Już dziś sprawdź ofertę LUNONoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułEFIX: Dolar się umacnia, ciekawie na USD/CAD i GBP/USD
Następny artykułBeacon Street zmienia nazwę na Blockchain Street
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here