Naga MarketsWikana widzi szanse na ponad 300 przekazań i rekordowe wyniki w 2021 r.Wikana szacuje, że przekaże ponad 300 lokali w 2021 r. i ma szanse na “istotny wzrost przychodów i rekordowy wynik netto” w br., poinformował prezes Piotr Kwaśniewski.

“Wikana Square to jeden z najbardziej udanych projektów grupy, również pod względem finansowym. Zakładamy, że dalsza sprzedaż i przekazania lokali w tej inwestycji będą mieć zdecydowanie pozytywny wpływ na nasze tegoroczne wyniki. W skali całego roku możemy przekazać nabywcom ponad 300 lokali w projektach w Rzeszowie, Lublinie i Tarnobrzegu” – powiedział Kwaśniewski, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Jestem przekonany, że zarówno w kolejnych miesiącach 2021 roku, jak i kolejnych latach dostarczymy naszym akcjonariuszom wielu powodów do inwestycyjnej satysfakcji. Biorąc pod uwagę już zawarte umowy sprzedaży mamy potencjał, by zakończyć 2021 r. z istotnym wzrostem przychodów i rekordowym wynikiem netto. W II kwartał wkroczyliśmy z 200 lokalami w ofercie oraz rekordowym, atrakcyjnym portfelem projektów do uruchomienia. Naszym celem jest istotny wzrost skali prowadzonej działalności, przy utrzymaniu atrakcyjnych marż” – dodał prezes.

Wikana rozpoznała w I kwartale 2021 r. 64 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 29,2 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny wzrósł o ponad 190% r/r do 20,8 mln zł, a wynik netto zwiększył się do 15,2 mln zł w minionym kwartale z 5,5 mln zł w I kw. 2020 r. Był to najlepszy pierwszy kwartał roku w dotychczasowej historii grupy i najlepszy kwartalny wynik od blisko dekady, podkreśliła spółka. O skokowym wzroście przychodów i zysków przesądziło rozpoznanie w wynikach sprzedaży mieszkań z rzeszowskiej inwestycji Wikana Square.

Segment deweloperski grupy zakończył kwartał z 61 mln zł przychodów od odbiorców zewnętrznych, wypracowując 19,7 mln zł zysku operacyjnego oraz 14,3 mln zł zysku netto. Marża segmentu zwiększyła się r/r o ok. 8 pkt proc. do ponad 33%. W minionym kwartale grupa przekazała nabywcom 151 mieszkań i lokali usługowych, w tym 131 lokali w inwestycji Wikana Square. Łącznie w dwóch zakończonych etapach rzeszowskiej inwestycji powstało 280 lokali. Według stanu na koniec marca 2021 r. w ofercie pozostało 81 lokali w Wikana Square, a 68 lokali było sprzedanych, a nieprzekazanych nabywcom, podała także spółka.

Grupa Wikana to jeden z największych deweloperów w południowo-wschodniej Polsce. Od 1997 r. jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pko kurs | swig80 akcje | Aktualny Kurs Dolara Nowozelandzkiego | cd red notowania | akcje cdr | dolar usd kurs | akcje kruk |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here