Naga MarketsWig20 zyskuje w poniedziałek blisko 3%! Odreagowanie po najsłabszym tygodniu od marcaMiniony tydzień przebiegał pod znakiem mocnych spadków na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Traciły zarówno spółki z największą kapitalizacją – notowane w indeksie Wig20, jak i te mniejsze, włącznie z małą giełdą NewConnect i komponentami NC Index. Indeks zrzeszający 20 spółek z największą kapitalizacją w Polsce stracił 7,86%, co było najsłabszym wynikiem od blisko 7 miesięcy (tydzień w połowie marca ze spadkiem o 22,6% na Wigu20).

  • Za nami najsłabszy tydzień na Wigu20 od blisko 7 miesięcy
  • Wig20 stracił w trakcie 5 sesji aż 7,86%!
  • W poniedziałek mamy do czynienia z odreagowaniem na GPW. Wig20 jest blisko 3% na plusie. Zyskują również pozostałe indeksy.

Zobacz również: Akcje Ekopol gwiazdą na parkiecie NewConnect. Rozmowa z Prezesem Zarządu Andrzejem Piecuchem

Te artykuły również Cię zainteresują

Wig20 zakończył ubiegły tydzień 7,86% pod kreską!

Ubiegły tydzień był najsłabszym na GPW od czasu pamiętnego tąpnięcia na całym rynku z połowy marca bieżącego roku. Wtedy główny indeks giełdowy na polskiej giełdzie stracił aż 22,6%! W trakcie 5 sesji przed weekendem, skala spadku na Wigu20 zbliżyła się do 8%, a w trakcie piątkowej sesji na moment zdecydowanie przekroczyła tę wartość.

Poniedziałkowe wzrosty nie zmieniają jeszcze obrazu na indeksie. W dalszym ciągu obserwujemy mocny trend spadkowy. Blisko 3-procentowe, aktualne odbicie nie podprowadziło WIG20 nawet w rejon połowy zeszłotygodniowego korpusu. Pozwala to zatem wysnuć wniosek, iż z punktu widzenia analizy technicznej jest to jedynie odreagowanie, w trakcie którego podaż powinna w którymś miejscu ponownie o sobie przypomnieć.

Notowania tygodniowe indeksu Wig20. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Korekta na Wigu20 po mocnych spadkach

Poniedziałkowa sesja przynosi bardzo mocne wzrosty na walorach indeksu Wig20, który po 14:30 zyskuje blisko 3%. 19 z 20 komponentów wchodzących w skład indeksu zyskuje na wartości. Najmocniejsze wzrosty obserwujemy na walorach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (+11,26%), Santander Polska (+9,27%) oraz Alior Bank (+5,69%). Na czele tabeli znajdują się zatem spółki, które najmocniej traciły w ostatnich tygodniach.

Warto wspomnieć także o świetnej postawie na walorach spółek z największą kapitalizacją a co za tym idzie, największym udziale w notowaniach Wigu20. CD Projekt zyskuje nieco ponad 3%, a niedawny debiutant – Allegro, jest 2,6% na plusie. Kapitalizacja tej drugiej spółki wynosi przy tej cenie akcji ponad 84 mld zł., co czyni ją zdecydowanie największą spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Poniedziałkowe notowania komponentów Wig20, stan na godzinę 14:30. Źródło: stooq.pl

Obroty na samym tylko Wigu20, przekraczają 583 mln zł., wobec 767 mln zł. obrotu na całym głównym parkiecie GPW. Patrząc na pojedyncze spółki, zdecydowanie największy obrót generują walory Allegro (141 mln zł.), CD Projekt (84 ml zł.) oraz notowany w indeksie mWIG40 Mercator Medical (70 mln zł.).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here