Naga MarketsWIG20 zyskuje w poniedziałek 0,5%. Dino Polska liderem wzrostów (+5,2%)Poniedziałkowa sesja przebiega pod znakiem byków. Główne indeksy GPW nieznacznie zyskują na wartości. WIG20 zyskuje po godzinie handlu 0,5%, WIG 0,7%, mWIG40 1%, a sWIG80 jest aż o 1,4% nad kreską. 11 z 20 komponentów wchodzących w skład indeksu WIG20 zyskują na wartości. Najlepiej radzi sobie Dino Polska (+5,2%), najsłabiej Lotos (-1,1%).

  • Nieznaczne wzrosty na GPW na początku poniedziałkowej sesji.
  • Z grona komponentów WIG20, najmocniej zyskuje Dino Polska (+5,2%), a najbardziej traci Lotos (-1,1%).
  • W gronie komponentów mWIG40, najlepiej radzi sobie Biomed-Lublin, który zyskuje 12,1%, a najsłabiej Amrest (-2%).

Nagranie z samego otwarcia poniedziałkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Otwarcie GPW” odbywa się codziennie, od godziny 8:55 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

WIG20 na zielono. Akcje Dino Polska liderami wzrostów

Z grona komponentów WIG20, po godzinie handlu, najmocniej zyskują walory Dino Polska (+5,2%), Tauron (+2%) oraz CCC (+1,55%). Lotos traci (-1,13%).

Największe obroty z grona komponentów WIG20 odnotowano na walorach CD Projekt (45 mln zł.) oraz Dino Polska (11 mln zł.).

WIG: Glcosmed oraz Cormay zyskują najwięcej, Herkules oraz Efekt liderami spadków

Na szerokim rynku po stronie spółek wzrostowych wyróżniają się akcje Glcosmed zyskujące +23,08%. Z grona spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, najmocniej tracą akcje Herkulesa (-7,14%).

Zobacz również: Cormay zyskuje w piątek 18%. Nowy rodzaj testów na COVID-19

Walory CD Projekt z największym obrotem na giełdzie

Po godzinie handlu, największe obroty odnotowano na walorach CD Projekt i wynoszą one ponad 45 mln zł. Znacznie mniejsze obroty odnotowano na akcjach drugiego w zestawieniu Biomedu-Lublin (25 mln zł.)

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here