Naga MarketsWIG20 zyskuje w poniedziałek 0,2%. PGE liderem wzrostów (+2,7%)Poniedziałkowa sesja przebiega pod znakiem byków. Główne indeksy GPW nieznacznie zyskują na wartości. WIG20 zyskuje po niespełna godzinie handlu 0,2%, WIG 0,25%, mWIG40 0,5%, a sWIG80 jest aż o 0,9% nad kreską. 11 z 20 komponentów wchodzących w skład indeksu WIG20 zyskuje na wartości. Najlepiej radzi sobie PGE (+2,7%), najsłabiej Alior Bank (-3,3%).

  • Nieznaczne wzrosty na GPW na początku poniedziałkowej sesji.
  • Z grona komponentów WIG20, najmocniej zyskuje PGE (+2,7%), a najbardziej traci Alior Bank (-3,3%).
  • W gronie komponentów mWIG40, najlepiej radzi sobie Mercator Medical, który zyskuje 5,6%, a najsłabiej Livechat (-1,6%).

Nagranie z samego otwarcia poniedziałkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Otwarcie GPW” odbywa się codziennie, od godziny 8:55 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.

Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

WIG20 na zielono. Akcje PGE liderami wzrostów

Z grona komponentów WIG20, po godzinie handlu, najmocniej zyskują walory PGE (+2,7%), JSW (+2,1%) oraz KGHM (+0,9%). Alior Bank traci (-3,3%).

Największe obroty z grona komponentów WIG20 odnotowano na walorach CD Projekt (13 mln zł.) oraz Kghm (8 mln zł.).

WIG: AltusTFI oraz Artifex zyskują najwięcej, Elemental oraz MLPGroup liderami spadków

Na szerokim rynku po stronie spółek wzrostowych wyróżniają się akcje AltusTFI zyskujące +18,42%. Z grona spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, najmocniej tracą akcje Elemental (-7,4%).

Zobacz również: Cormay zyskuje w piątek 18%. Nowy rodzaj testów na COVID-19

Walory Biomed-Lublin z największym obrotem na giełdzie

Po godzinie handlu, największe obroty odnotowano na walorach Biomed-Lublin i wynoszą one ponad 15 mln zł. Nieznacznie mniejsze obroty odnotowano na akcjach drugiego w zestawieniu CD Projekt (13 mln zł.)

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here