Naga Markets

WIG20 zyskuje w piątek rano 1,1%. Akcje LPP zyskują 4,6%!Piątkowa sesja przebiega pod znakiem byków. Główne indeksy GPW zyskują na wartości. WIG20 zyskuje po blisko godzinie handlu 1,1%, WIG 1%, mWIG40 1%, a sWIG80 traci 0,3%. 11 z 20 komponentów wchodzących w skład indeksu WIG20 zyskuje na wartości. Najlepiej radzą sobie walory LPP (+4,6%) a najsłabiej Alior Banku (-1,6%).

  • Wzrosty na GPW na początku piątkowej sesji.
  • Walory Allegro zyskują kolejne 3%!
  • Z grona komponentów WIG20, najmocniej zyskuje LPP (+4,6%), a najwięcej traci Alior (-1,6%).
  • W gronie komponentów mWIG40, najlepiej radzi sobie LiveChat, który zyskuje 8,3%, a najsłabiej Benefit Systems (-5,3%).

Nagranie z samego otwarcia piątkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Przegląd najciekawszych komunikatów giełdowych” oraz “Otwarcie GPW” odbywa się codziennie, od godziny 8:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic. Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki.Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!

WIG20 na zielono. LPP zyskuje ponad 4,6%!

Z grona komponentów WIG20, po blisko godzinie handlu, najmocniej zyskują walory LPP (+4,6%), Dino Polska (+3,2%) oraz Allegro (+2,5%). Alior Bank traci 1,6%.

Największe obroty z grona komponentów WIG20 odnotowano na walorach Allegro (86 mln zł.) oraz CD Projekt (57 mln zł.).

WIG: Work Service oraz Airway zyskują najwięcej, Vistal oraz PGO liderami spadków

Na szerokim rynku po stronie spółek wzrostowych wyróżniają się akcje Work Service zyskujące +13,5%. Z grona spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, najmocniej tracą akcje Vistal (-11,7%).

XTB

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Walory Allegro z największym obrotem na giełdzie

Po blisko godzinie handlu, największe obroty odnotowano na walorach Allegro i wynoszą one ponad 86 mln zł. Nieporównywalnie mniejsze obroty odnotowano na akcjach drugiego w zestawieniu CD Projekt (57 mln zł.).

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here