Naga MarketsWIG20 zyskuje 0,84%. Wielki sukces JSW Początek tygodnia przyniósł wzrost głównego indeks, WIG20, o 0,84%. sWIG80 spadł o 0,88%, podczas gdy mWIG40 wzrósł 0,58%. NCIndex zanotował spadek o ponad 2,7% i znajduje się na najniższym poziomie od 6 lipca. Obroty na szerokim rynku wyniosły dziś nieco ponad 605 mln (z czego 381 mln to WIG2) – możemy więc mówić o sesji ograniczonej aktywności.

Ponad 30% wzrosty akcji JSW

Poranne futures wskazywały na potencjalnie lekko wzrostową sesje w Europie. Brak rynku kasowego w USA (dzień wolny od handlu) sugerował jednak iż trudno byłoby o bardziej zdecydowane ruchy. W konsekwencji większość parkietów korygowała nieco słabość z ubiegłego tygodnia. Część europejskich graczy zakłada, iż ostatnia korekta na spółkach technologicznych w USA stanowi jedynie lekką realizację zysków.

Lokalnie WIG20 oscyluje blisko dolnego ograniczenia szerszej konsolidacji. W ramach głównego indeksu, z ponad 30% wzrostem, wyróżniały się walory JSW. Akcje górniczej spółki skończyły sesję na 21,7 PLN wobec niedawnych 15 PLN notowanych w ubiegłym tygodniu. Reakcję rynku można tłumaczyć doniesieniami z Brukseli, gdzie KE opublikowała listę tzw. surowców krytycznych, pozostawiając na niej węgiel koksujący. Liderem dzisiejszych obrotów były jednak ponownie walory Biomedu Lublin z ponad 76 mln obrotu (KGH 75 mln, JSW 74 mln). Akcje spółki z Lublina ponownie cechowały się podwyższoną zmiennością (16,5-12,55 PLN) w trakcie obrotu.

Z rynkowego punktu widzenia pozostajemy blisko dolnego ograniczenia wahań konsolidacyjnych na WIG20. Globalny nastroje sugerują możliwy ruch korekty wzrostowej niedawnych zniżek, co powinno sprzyjać próbie ponownego podejścia pod 1800 pkt. w Warszawie. Należy jednak mieć świadomość, iż dzisiejszy obrót nie był do końca „miarodajny” z uwagi na zamknięty rynek kasowy w USA.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here