Naga Markets

Wig20 zyskuje 0,7% po godzinie poniedziałkowej sesji! Analiza akcji: PKOBP, Pekao, mBank, AliorOtwarcie poniedziałkowej sesji na GPW przebiega pod znakiem byków. Główne indeksy GPW zyskują na wartości. WIG20 zyskuje po nieco ponad godzinie handlu 0,7%, WIG 0,5%, mWig40 jest na zero, a sWIG80 rośnie o 0,5%. Najlepiej radzą sobie walory Grupa Kęty, które zyskują 2,4%.Nagranie z samego otwarcia poniedziałkowych notowań, można obejrzeć powyżej. Cykl nagrań “Przegląd najciekawszych komunikatów giełdowych” oraz “Otwarcie GPW” odbywa się codziennie, od godziny 8:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic. Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki.

W programie, analizowane były notowania następujących spółek: PKOBP, Pekao, mBank, Alior.


exante logoPartnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku. 

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Wig20 na nieznacznym plusie!

Z grona komponentów WIG20, po 30 minutach od otwarcia sesji najlepiej radzą sobie akcje Grupa Kęty (+2,4%), najmocniej traci PGE (-1,19%).

AVA Trade
Notowania komponentów wig20 po 60 minutach handlu.
Notowania komponentów wig20 po 60 minutach handlu. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Wystartował Konkurs Invest Cuffs 2023! Oddaj głos na swoich faworytów

Walory Dino Polska z największym obrotem na giełdzie

Po 60 minutach handlu, największe obroty odnotowano na walorach Dino Polska i wynoszą one ponad 37,4 mln zł. Nieznacznie mniejsze obroty odnotowano na akcjach drugiego w zestawieniu PKN Orlen (11,7 mln zł.).

Spółki z GPW z najwyższym obrotem po 60 minutach handlu
Spółki z GPW z najwyższym obrotem po 60 minutach handlu. Źródło: stooq.pl

exante logoPartnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku. 

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułDlaczego problemy banków nie ruszają dolara? Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułŚcisłe regulacje kryptowalut mają być kluczowym tematem debat podczas szczytu G7
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.