Naga MarketsPodczas wtorkowego otwarcia sesji na warszawskiej GPW indeks WIG20 zyskuje około 0,2% i porusza się tuż pod poziomem 2160 pkt. Pośród jego komponentów po pierwszej godzinie porannego handlu najlepiej radzą sobie akcje PGE oraz CCC zyskujące kolejno 1,85% oraz 1,63%. Po stronie spadkowiczów zmienność jest zdecydowanie mniejsza i najsilniej tracą akcje Play (niespełna 0,9%).

WIG20 znalazł się pod ważnym oporem. Czy indeks pokona niedźwiedzią barierę?

 „W trakcie sesji w poniedziałek, 14 października, indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,53% osiągając poziom 2148 pkt. Indeks giełdowy WIG30 spadł tymczasem o 0,47% i osiągnął poziom 2431 pkt. Z kolei indeks WIG spadł wobec poprzedniego zamknięcia o 0,44% i osiągnął 56647 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 598,9 mln zł, a największe zanotował PKO BP – 114,5 mln zł. Na GPW wzrosły ceny akcji 140 spółek, 141 spadły, a 177 nie zmieniły się” – komentuje we wtorkowy poranek Adam Rak z Comparic24.tv.

Po poniedziałkowym, nieudanym teście oporu na wysokości majowych dołków, który wspiera 50-okresowa średnia ruchoma, we wtorek indeks WIG20 nadal porusza się poniżej ważnej konfluencji oporów oraz strefy 2160 pkt. W związku z tym rynek nie może wykluczyć ryzyka ponownej korekty spadkowej i powrotu do październikowych dołków na wysokości 2080 pkt.

Z najważniejszych informacji, które zostały opublikowane po zamknięciu poniedziałkowej sesji:

  • Usługi e-Awizo oraz Polecony do skrzynki dostępne są od dziś dla klientów Banku Pocztowego i marki EnveloBank.
  • Akcjonariusze Polskiego Banku Komórek Macierzystych (PBKM) zdecydowali o emisji akcji nowej serii, skierowanej do obecnego inwestora tj. Active Ownership Fund. Cena emisyjna jednej nowej akcji została ustalona na 62 zł, a łączna cena emisyjna za wszystkie nowe akcje wyniesie 218 407 700 zł, wynika z uchwał podjętych dziś na NWZ.
  • Gra “Radio Commander” wyprodukowana przez Games Operators – spółkę zależną PlayWay – została sprzedana w liczbie ponad 13 000 sztuk w kanałach online po 72 godzinach od premiery, która nastąpiła 10 października br., podał PlayWay

Akcje PGE i CCC silniej w górę, z kolei Play traci

Podobnie jak WIG20, akcje PGE walczą z 50-okresową średnią ruchomą i po pierwszej godzinie handlu zyskiwały 1,85%. Dynamiczny opór ogranicza jednak wzrosty i spółka oddaje część wtorkowych zysków. Z kolei CCC w poniedziałek próbował wybijać wąską konsolidację październikową i kontynuuje ruch również we wtorek, wybijając poziom 130 złotych. Nie zmienia to jednak faktu, że od sierpnia notowania spółki poruszają się w zakresie tegorocznych minimów.

Akcje Play korygują natomiast po próbie poniedziałkowego odbicia. Notowania także przyklejone są do 50 EMA i od połowy zeszłego tygodnia poruszają się na wysokości 29 złotych, najwyższego poziomu od 5 września.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here