Naga MarketsWIG20 zyskał wczoraj niemal 2 procent. Rajd krajowych blue chipów wciąż trwaPoniedziałkowa sesja zakończyła się 0,7%-ową przeceną najważniejszych amerykańskich indeksów. W Europie nastroje były nieco lepsze, jednak dziś podążając za przeceną na azjatyckich rynkach kontrakty na indeksy rynków rozwiniętych wskazują jednomyślnie na otwarcie sesji na minusie. Wczoraj firma farmaceutyczna Merck złożyła wniosek do amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) o dopuszczenie leku Molnupiravir na Covid-19, tworząc konkurencję dla AstraZeneca w ubieganiu się o dopuszczenie do użytku pierwszego leku na koronawirusa.

Notowania indeksu WIG20 wzrosły wczoraj o niemal 2%

Dziś o godz. 11.00 zostanie opublikowany indeks ZEW, przedstawiający opinie i nastroje na temat sytuacji gospodarczej w Niemczech.Rajd krajowych blue chipów wciąż trwa, indeks WIG20 zyskał wczoraj niemal 2%, tym samym przebił poziom 2450 pkt. Wśród największych podmiotów najmocniej zyskiwały spółki górnicze KGHM (+7,2%) i JSW (+5,9%), wzrosty kontynuował również sektor bankowy, a także energetyczny i koncerny naftowe.

W indeksie mWIG40 największą przecenę odnotował Mabion (-5%), jednak po sesji spółka opublikowała komunikat, z którego wynika, że Mabion otrzymał pozwolenie na badanie kliniczne leku MabionCD20 u pacjentów z RZS. Po sesji komunikaty opublikowało również studio TS Games – dokonano zmian w zarządzie, odszedł Marcin Chruszczyński, a powołano Magdalenę Jurewicz.

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Spółka poinformowała również o zakończeniu przeglądu opcji strategicznych, oceniono, że skoncentrowanie się na obecnej strategii, projektach i działalności jest najlepszą drogą do osiągnięcia długoterminowych celów spółki. Dodatkowo RN obniżyła wysokość powtarzalnej EBITDA na potrzeby programu motywacyjnego do kwoty nie mniejszej niż 228,9 mln zł (z 248,8 mln zł).

Z pozostałych spółek: 1. Asseco Poland utworzyło spółkę Asseco Cloud, która ma wspierać klientów w projektowaniu, wdrażaniu i obsłudze rozwiązań chmurowych. 2. PCC Exol podpisał z Orlenem umowę ws. dostawy tlenku etylenu. 3. ARP wzywa do sprzedaży ok 52,71% akcji Rafametu, po cenie 17,21 zł za akcję. ARP w wyniku wezwania chce osiągnąć 100% w kapitale zakładowym spółki. 4. NanoGroup przesuwa termin wyprodukowania pierwszej partii kandydata na lek onkologiczny z 30 września 2021 r. do końca I kw. 2022 r.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji enea | akcje spółek giełdowych | jsw gpw | jsw kurs | akcje orlenu | najwyższy kurs dolara | alior akcje |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here