Naga MarketsWig20 zyskał w ubiegłym tygodniu 5,13%. Mocne wzrosty CD Projekt i KGHMZakończony wczoraj tydzień na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniósł spore wzrosty. Wig20, zakończył 5-dniowy okres aż 5,13% na plusie, a wzrost wynikał w dużej mierze z dobrej postawy spółek z największym udziałem w indeksie, które zyskiwały nawet po kilkanaście procent. Najlepiej w gronie komponentów indeksu poradziły sobie walory CD Projekt, które zyskały aż 22,14%, natomiast najmocniej traciły akcje PGE (-7,41%).

  • Wig20 zyskał w tygodniu od 30 listopada do 4 grudnia aż 5,13%.
  • Świetna postawa walorów CD Projekt, które w trakcie 5 sesji zyskały ponad 22%.
  • Odwrót na walorach PGE. Akcje straciły 7,41%.

Zobacz również: Już 23 listopada rozpoczęcie Gry Inwestycyjnej organizowanej przez ING!

Te artykuły również Cię zainteresują
Wig20 ponownie zakończył tydzień zdecydowanie lepiej od innych zagranicznych indeksów 

Zestawiając dane z otwarcia poniedziałkowej sesji, wraz z piątkowymi kursami zamknięcia, ostatni tydzień przyniósł wzrosty na głównych polskich indeksach, tym razem przy zdecydowanie słabszej postawie niemieckiego Dax’a, oraz amerykańskich indeksów S&P500 czy Nasdaq.

Początek piątkowej sesji nie zwiastował aż tak optymistycznego zamknięcia tygodnia, jednak w końcówce dnia główne polskie indeksy zaczęły dynamicznie się umacniać i zakończyły sesję na sporym plusie. To zasługa w głównej mierze walorów CD Projekt, które zyskiwały na zamknięciu sesji 5,23%. Amerykańska giełda zakończyła piątkową sesję na blisko procentowym plusie i poradziła sobie lepiej niż giełda niemiecka.

Porównanie notowań Wig20, DAX oraz S&P500 z ubiegłego tygodnia. Źródło: stooq.pl

Zakończony wczoraj tydzień na Giełdzie Papierów Wartościowych pozwolił nam na zbliżenie się do poziomów sprzed pandemii COVID-19. Wydaje się, że jeśli optymizm na rynkach nie wyhamuje, możemy się spodziewać dalszych wzrostów w nowym tygodniu i kontynuację “rajdu św. Mikołaja”. W nadchodzących 5 dniach sesyjnych, możliwy i prawdopodobny będzie atak Wigu20 na okrągłą i psychologiczną barierę 2000 punktów, wszak do tego poziomu indeksowi brakuje już raptem niecałych trzech procent. Warto wspomnieć, że w porównaniu z kursem indeksu z przełomu października i listopada, obserwujemy już blisko 30-sto procentowy wzrost.

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

CD Projekt liderem wzrostów, PGE spadków

Ubiegły tydzień przebiegał pod znakiem wzrostów na większości z komponentów indeksu Wig20. Na uwagę zasługuje świetna postawa walorów CD Projekt, których posiadacze z niecierpliwością wyczekują na mającą mieć miejsce 10 grudnia premierę nowej gry: Cyberpunk2077. Najmocniej zyskiwały walory CD Projekt (+22,14%), KGHM (+12,87%) praz CCC (+10,21%). Skala odbicia w przypadku wielu spółek jest imponująca, należy jednak pamiętać o poprzedzającym ją mocnym spadku, którego głębokość sprowadziła walory spółek w wielu przypadkach nawet poniżej dołka z marcowego, “covidowego” tąpnięcia.

Zmiana procentowa komponentow Wig20 z ubiegłego tygodnia. Źródło: biznesradar.pl

4 z 20 komponentów indeksu Wig20 traciło na wartości (przed tygodniem było to 5 spółek). Najsłabiej poradziły sobie walory PGE, które w ubiegłym tygodniu straciły 7,41%. Traciły również walory Taurona, Alior Banku oraz PZU.

Przypominam o niedawnej zmianie w indeksie Wig20. Walory Asseco Poland zastąpiły w indeksie akcje Play Communications.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here