Naga MarketsWig20 zyskał w ubiegłym tygodniu 3,06%. Mocne wzrosty bankówZakończony przed dwoma dniami tydzień na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniósł wzrosty. Wig20, zakończył 4-dniowy okres 3,06% na plusie, a wzrost wynikał w dużej mierze z dobrej postawy banków, które zyskiwały po kilkanaście procent. Najlepiej w gronie komponentów indeksu poradziły sobie walory PEKAO, które zyskały aż 21,78%, natomiast najmocniej traciły akcje Allegro (-17,64%).

  • Wig20 zyskał w tygodniu od 9 do 13 listopada 3,06%.
  • Świetna postawa banków, które w trakcie 4 sesji zyskały blisko 20%.
  • Odwrót na walorach Allegro. Akcje niedawnego debiutanta straciły blisko 18%.

Zobacz również: Polman ma 2 nowe kontrakty. Kurs odbija w górę od poziomu wsparcia!

Te artykuły również Cię zainteresują
Wig20 zakończył tydzień podobnie jak niemiecki DAX

Ostatni tydzień przyniósł wzrosty na głównych indeksach, zarówno w Europie jak i na świecie. Niemiecki DAX i Wig20 zyskiwały nieco więcej niż amerykański S&P500, który zakończył tydzień “zaledwie” 2% na plusie.

Warto powiedzieć, że na koniec wtorkowej sesji, poziom indeksów był zdecydowanie wyższy, niż podczas piątkowego zamknięcia. W końcówce tygodnia obserwowaliśmy jednak spadki, a korekta po blisko 20-procentowym, listopadowym wzroście na głównym warszawskim indeksie, w końcu musiała nadejść.

Porównanie notowań Wig20, DAX oraz S&P500 z ubiegłego tygodnia. Źródło: stooq.pl

Wydaje się, że nadchodzący tydzień, może przynieść kontynuację korekty i zejście na jeszcze niższe poziomy. W przypadku trwałego wyłamania poziomu wsparcia na Wigu20, w okolicach 1750 punktów, możemy spodziewać się zejścia w krótkim terminie do 1700 punktów, gdzie przebiega najbliższe mocniejsze wsparcie.

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

PEKAO liderem wzrostów, Allegro spadków

Ubiegły tydzień przebiegał pod znakiem wzrostów na większości z komponentów indeksu Wig20. Na uwagę zasługuje świetna postawa banków. Najmocniej zyskiwały walory PEKAO (+21,78%), PKO BP (+19,76)% praz PGE (+18,81%). Skala odbicia jest imponująca, należy jednak pamiętać o poprzedzającym ją mocnym spadku, którego skala sprowadziła walory spółek w wielu przypadkach nawet poniżej dołka z marcowego, “covidowego” tąpnięcia.

Zmiana procentowa komponentow Wig20 z ubiegłego tygodnia. Źródło: biznesradar.pl

6 z 20 komponentów indeksu Wig20 traciło na wartości. Najsłabiej poradziły sobie walory Allegro, które w ubiegłym tygodniu straciły aż 17,64%. Podczas piątkowej sesji, został wyłamany istotny poziom wsparcia w okolicach 80 zł., co spowodowało kontynuację ruchu na południe.

Słabiej radziły sobie również walory CD Projekt, do niedawna największej spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych. Akcje gamingowego giganta w połowie tygodnia radziły sobie nieco lepiej, kiedy testowały okrągły poziom 400 zł., jednak ostatnie sesje sprawiły, że w porównaniu z poziomem zamknięcia z ostatniego piątku, straciły one 5,14%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here