Naga MarketsWig20 zyskał w ubiegłym tygodniu 4,08%. Mocne wzrosty CCC i PKN OrlenZakończony wczoraj tydzień na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniósł mocne wzrosty. Wig20, zakończył 5-dniowy okres 4,08% na plusie, a wzrost wynikał w dużej mierze z dobrej postawy banków i spółek paliwowych, które zyskiwały po kilka procent. Najlepiej w gronie komponentów indeksu poradziły sobie walory CCC, które zyskały aż 12,28%, natomiast najmocniej traciły akcje Orange Polska (-2,37%).

  • Wig20 zyskał w tygodniu od 16 do 20 listopada 4,08%.
  • Świetna postawa CCC, które w trakcie 5 sesji zyskało ponad 12%.
  • Odwrót na walorach Allegro. Akcje niedawnego debiutanta z mocną końcówką tygodnia, w trakcie 2 sesji zyskały blisko 20%.

Zobacz również: Już 23 listopada rozpoczęcie Gry Inwestycyjnej organizowanej przez ING!

Te artykuły również Cię zainteresują

Wig20 zakończył tydzień zdecydowanie lepiej od innych zagranicznych indeksów 

Ostatni tydzień przyniósł wzrosty na głównych polskich indeksach, przy nieco słabszej postawie niemieckiego Dax’a, oraz amerykańskich S&P500 oraz Nasdaq.

O dobrym zakończeniu tygodnia i oddaleniu się od pozostałych omawianych indeksów, decydowała przede wszystkim piątkowa sesja, podczas której Wig20 zyskał aż 1,74%, w głównej mierze dzięki walorom Allegro, które zyskiwały na zamknięciu sesji aż 8,93%. Amerykańska giełda zakończyła piątkową sesję na nieznacznym minusie, a giełda niemiecka na nieznacznym plusie.

Porównanie notowań Wig20, DAX oraz S&P500 z ubiegłego tygodnia. Źródło: stooq.pl

Wydaje się, że nadchodzący tydzień, może przynieść kontynuację ruchu wzrostowego na indeksie zrzeszającym 20 spółek z największą kapitalizacją w Polsce. Najbliższy opór, spodziewany jest w okolicach 1850 punktów, natomiast wsparcie to poziom 1800 punktów, z którym udało się uporać podczas piątkowej sesji, którą Wig20 zakończył na poziomie 1820,85 punktów.

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

CCC liderem wzrostów, Orange Polska spadków

Ubiegły tydzień przebiegał pod znakiem wzrostów na większości z komponentów indeksu Wig20. Na uwagę zasługuje świetna postawa spółek paliwowych i banków. Najmocniej zyskiwały walory CCC (+12,28%), PKN Orlen (+9,35%) praz JSW (+9,3%). Skala odbicia jest imponująca, należy jednak pamiętać o poprzedzającym ją mocnym spadku, którego skala sprowadziła walory spółek w wielu przypadkach nawet poniżej dołka z marcowego, “covidowego” tąpnięcia.

Zmiana procentowa komponentow Wig20 z ubiegłego tygodnia. Źródło: biznesradar.pl

5 z 20 komponentów indeksu Wig20 traciło na wartości. Najsłabiej poradziły sobie walory Orange Polska, które w ubiegłym tygodniu straciły 2,37%. Skala spadków jest jednak niewielka w porównaniu z wzrostami, ponieważ pozostałe spółki, które zakończyły tydzień na czerwono traciły raptem kilka dziesiątych części procenta.

Słabiej radziły sobie również walory Cyfrowego Polsatu (-0,89%), LPP (-0,65%) oraz PGE (-0,39%).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here