Naga MarketsWig20 zyskał w ubiegłym tygodniu 2,93%. Spora zmienność na rynkachKolejny tydzień z notowaniami giełdowymi w 2021 roku przyniósł na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniósł znaczne wzrosty. Wig20, zakończył 5-dniowy okres 2,93% na minusie. Po niezłej postawie głównych indeksów i sporych wzrostach z ubiegłego tygodnia, obserwowaliśmy sporą zmienność na rynkach związaną z ogłoszeniem luzowania kolejnych obostrzeń w naszym kraju. Kurs zamknięcia podczas piątkowej sesji wyniósł 2097 punktów.

  • Wig20 zyskał w tygodniu od 3 do 7 maja aż 2,93%. 
  • Początek tygodnia nie wskazywał na możliwość zbliżenia się indeksu w okolice 2100 punktów.
  • Mimo dynamicznych wzrostów, obroty na GPW są niższe niż w analogicznym okresie przed rokiem.

Wig20 w trakcie ostatnich pięciu sesji zyskał, słabsza postawa niemieckiego DAX’a oraz amerykańskiego S&P500

Ostatni tydzień na giełdach przyniósł spore wzrosty. Zestawiając dane z ostatnich 5 sesji giełdowych, widzimy, iż Wig20, który zyskał blisko 3% zachowywał się nieznacznie lepiej od niemieckiego Daxa, który zyskał w tym okresie nieco ponad 1%, oraz amerykańskiego S&P500, który zakończył ten okres niemal na “zero”.

Te artykuły również Cię zainteresują


Fed nieco bardziej „jastrzębi”Zobacz również: Rok 2020 w liczbach na GPW i NewConnect. Wig20 kończy rok blisko 8% pod kreską!

Wig20 zyskał w ubiegłym tygodniu blisko 1,5%
Porównanie notowań Wig20, DAX oraz S&P500 z ubiegłego tygodnia. Źródło: stooq.pl

Po tygodniu mocnych wzrostów, Wig20 zyskuje kolejne 59 punktów!

W 5-dniowym tygodniu, zakończonym wczoraj na rynkach finansowych obserwowaliśmy podobną zmienność do tej tydzień wcześniej. 2 sesja wzrostowe i 3 spadkowe, przy większej skali tych pierwszych, doprowadziły Wig20 do poziomu 2097 punktów, czyli blisko 60 punktów niżej, niż na zamknięciu piątkowej sesji tydzień wcześniej.

Zobacz również: Obroty na parkiecie głównym GPW wzrosły w 2020 roku o 59% w porównaniu z rokiem 2019!

Amplituda zmian na indeksie (różnica pomiędzy minimum i maksimum) była podobna do tej z ubiegłego tygodnia. Wyniosła dokładnie 100 punktów, czyli mniej więcej 5% w zestawieniu z aktualnym kursem indeksu.

Wig20 na poziomie z początku 2021 roku. 2100 punktów pozostaje oporem
Notowania Wig20 w interwale tygodniowym. Źródło: tradingview.com

KGHM liderem wzrostów w gronie komponentów Wig20!

W gronie komponentów indeksu zrzeszającego 20 spółek z największą kapitalizacją w Polsce, w ubiegłym tygodniu najlepiej poradziły sobie walory KGHM, które zyskały ponad 12%. Ponad 10% zyskały także akcje CCC oraz LPP.

KGHM z największym wzrostem w ubiegłym tygodniu
Stopa zwrotu komponentów indeksu wig20 w ostatnim tygodniu. Źródło: biznesradar.pl

7 z 20 spółek wchodzących w skład indeksu traciło na wartości. O ponad 9% spadły akcje CD Projekt, mocno traciły również walory Allegro (-7,72%) – w tym przypadki jednak obserwowaliśmy mocną końcówkę tygodnia. Akcje spółki z największą kapitalizacją na GPW zyskały tylko w piątek mniej więcej 6%!

invest

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje spółek giełdowych | akcje gpw | dax 30 prognoza | co to jest płatność blik | notowania pkn orlen |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here