Naga MarketsWig20 zyskał w ubiegłym tygodniu 2,21%. Spora zmienność na rynkachKolejny tydzień z notowaniami giełdowymi w 2021 roku przyniósł na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniósł spore wzrosty. Wig20, zakończył 5-dniowy okres 2,21% na plusie. Po słabszej postawie głównych indeksów i bardzo nieznacznych z ubiegłego tygodnia, obserwowaliśmy sporą zmienność na rynkach spowodowaną przede wszystkim korektą spadkową w Stanach Zjednoczonych, możliwy wpływ na zachowanie indeksów miał także krach na rynku kryptowalut.

  • Wig20 zyskał w tygodniu od 17 do 21 maja 2,21%. 
  • Początek tygodnia przyniósł spadek w okolice 2100 punktów, jednak 2 ostatnie sesje przyniosły wzrosty.
  • Mimo sporej zmienności na rynkach, obroty na GPW są niższe niż w analogicznym okresie przed rokiem.

Niezła postawa światowych indeksów w końcówce ubiegłego tygodnia!

Ostatni tydzień na giełdach przyniósł umiarkowane wzrosty. Zestawiając dane z ostatnich 5 sesji giełdowych, widzimy, iż Wig20 osiągnął podobną zmienność co amerykański S&P500, natomiast zdecydowanie słabiej poradził sobie niemiecki DAX, który w końcówce tygodnia odrobił większą część strat – a tracił nawet 3% w porównaniu z zamknięciem sesji w ubiegły piątek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Rok 2020 w liczbach na GPW i NewConnect. Wig20 kończy rok blisko 8% pod kreską!

Niezła końcówka tygodnia na światowych giełdach
Porównanie notowań Wig20, DAX oraz S&P500 z ubiegłego tygodnia. Źródło: stooq.pl

Po tygodniu nieznacznych spadków, Wig20 zyskuje ponad 46 punktów!

W 5-dniowym tygodniu, zakończonym w piątek na rynkach finansowych obserwowaliśmy zdecydowany wzrost zmienności w porównaniu do tej tydzień wcześniej. 4 sesja wzrostowe i 1 spadkowa, przy większej skali tych pierwszych, doprowadziły Wig20 do poziomu 2139 punktów, czyli blisko 50 punktów wyżej, niż na zamknięciu piątkowej sesji tydzień wcześniej.

Zobacz również: Obroty na parkiecie głównym GPW wzrosły w 2020 roku o 59% w porównaniu z rokiem 2019!

Amplituda zmian na indeksie (różnica pomiędzy minimum i maksimum) była mniejsza od tej z ubiegłego tygodnia. Wyniosła mniej więcej 54 punkty, czyli mniej więcej 3% w zestawieniu z aktualnym kursem indeksu.

Wig20 zmierza w kierunku 2200 punktów
Notowania Wig20 w interwale tygodniowym. Źródło: tradingview.com

SanPL liderem wzrostów w gronie komponentów Wig20!

W gronie komponentów indeksu zrzeszającego 20 spółek z największą kapitalizacją w Polsce, w ubiegłym tygodniu najlepiej poradziły sobie walory SanPL, które zyskały ponad 11%. Ponad 9% zyskały akcje Allegro, a ponad 7: PEKAO oraz PKO BP.

SanPL liderem wzrostów w gronie komponentów wig20 w ubiegłym tygodniu
Stopa zwrotu komponentów indeksu wig20 w ostatnim tygodniu. Źródło: biznesradar.pl

Podobnie jak tydzień temu, 7 z 20 spółek wchodzących w skład indeksu straciło na wartości. O ponad 6% spadły akcje KGHM, mocno traciły również walory PGE (-4,79%) z tym, że tutaj zmienność pojawiła się przede wszystkim podczas piątkowej sesji, która zakończyła się blisko 7% spadkiem z powodu informacji o natychmiastowym zamknięciu kopalni węgla brunatnego Turów.

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje spółek giełdowych | akcje gpw | dax 30 prognoza | co to jest płatność blik | notowania pkn orlen |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here