Naga MarketsWig20 zyskał w ubiegłym tygodniu 1,75%. Mocne wzrosty JSW i KGHMZakończony wczoraj tydzień na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniósł umiarkowane wzrosty. Wig20, zakończył 5-dniowy okres 1,75% na plusie, a wzrost wynikał w dużej mierze z dobrej postawy banków i spółek paliwowych, które zyskiwały po kilka procent. Najlepiej w gronie komponentów indeksu poradziły sobie walory JSW, które zyskały aż 13,99%, natomiast najmocniej traciły akcje Dino Polska (-6,32%).

  • Wig20 zyskał w tygodniu od 23 do 27 listopada 1,75%.
  • Świetna postawa walorów JSW, które w trakcie 5 sesji zyskały blisko 14%.
  • Odwrót na walorach Dino Polska. Po testach historycznych szczytów nadeszła korekta. Akcje straciły 6,32%.

Zobacz również: Już 23 listopada rozpoczęcie Gry Inwestycyjnej organizowanej przez ING!

Te artykuły również Cię zainteresują
Wig20 zakończył tydzień zdecydowanie lepiej od innych zagranicznych indeksów 

Zestawiając dane z otwarcia poniedziałkowej sesji, wraz z piątkowymi kursami zamknięcia, ostatni tydzień przyniósł wzrosty na głównych polskich indeksach, tym razem przy nieco lepszej postawie niemieckiego Dax’a, oraz amerykańskich indeksów S&P500 oraz Nasdaq.

Początek piątkowej sesji nie zwiastował optymistycznego zamknięcia tygodnia, jednak po nieco słabszym początku sesji, główne polskie indeksy odrobiły straty i zakończyły sesję na nieznacznym plusie. To zasługa w głównej mierze walorów Allegro, które zyskiwały na zamknięciu sesji 1,08%, wobec blisko 5% pod kreską na jej początku, w pierwszych minutach po otwarciu. Amerykańska giełda zakończyła piątkową, skróconą sesję na nieznacznym plusie, podobnie jak giełda niemiecka.

Porównanie notowań Wig20, DAX oraz S&P500 z ubiegłego tygodnia. Źródło: stooq.pl

Tak jak przed tygodniem wspominałem, iż “nadchodzący tydzień, może przynieść kontynuację ruchu wzrostowego na indeksie zrzeszającym 20 spółek z największą kapitalizacją w Polsce. Najbliższy opór, spodziewany jest w okolicach 1850 punktów, natomiast wsparcie to poziom 1800 punktów, z którym udało się uporać podczas piątkowej sesji, którą Wig20 zakończył na poziomie 1820,85 punktów”, tym razem sytuacja już nie jest taka oczywista. Poziomy wsparcia i oporu pozostają bez zmian, a nowy tydzień jeśli chodzi o scenariusz najbardziej prawdopodobny może przynieść konsolidację, biorąc pod uwagę między innymi fakt zakończonego “sezonu” na wyniki finansowe za III kwartał bieżącego roku.

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

JSW liderem wzrostów,Dino Polska spadków

Ubiegły tydzień przebiegał pod znakiem wzrostów na większości z komponentów indeksu Wig20. Na uwagę zasługuje świetna postawa spółek paliwowych i banków. Najmocniej zyskiwały walory JSW (+13,99%), KGHM (+9,05%) praz PKN Orlen (+6,95%). Skala odbicia w przypadku wielu spółek jest imponująca, należy jednak pamiętać o poprzedzającym ją mocnym spadku, którego skala sprowadziła walory spółek w wielu przypadkach nawet poniżej dołka z marcowego, “covidowego” tąpnięcia.

Zmiana procentowa komponentow Wig20 z ubiegłego tygodnia. Źródło: biznesradar.pl

5 z 20 komponentów indeksu Wig20 traciło na wartości (podobnie jak przed tygodniem). Najsłabiej poradziły sobie walory Dino Polska, które w ubiegłym tygodniu straciły 6,32%. Po nieco lepszym ubiegłym tygodniu słabiej poradziły sobie walory Allegro i CD Projekt, które traciły odpowiednio 4,24% oraz 3,77%.

Słabiej radziły sobie również walory Orange Polska – lidera spadków z ubiegłego tygodnia, które straciły w trakcie 5 sesji 0,63%.

Ostatnie dni zakończonego wczoraj tygodnia przyniosły zmianę w indeksie Wig20. Walory Asseco Poland zastąpiły w indeksie akcje Play Communications.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here