Naga MarketsWig20 zyskał w ubiegłym tygodniu 0,82%. Spadek zmienności na rynkachKolejny tydzień z notowaniami giełdowymi w 2021 roku przyniósł na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniósł umiarkowane wzrosty. Wig20, zakończył 4-dniowy okres 0,82% na plusie. Po bardzo dobrej postawie głównych indeksów z ubiegłego tygodnia, obserwowaliśmy spadek zmienności na rynkach i wyczekiwanie inwestorów na kolejne mocniejsze ruchy.

  • Wig20 zyskał w tygodniu od 31 maja do 4 czerwca 0,82%. 
  • Umiarkowana zmienność na GPW, spadki ani wzrosty podczas żadnej z sesji nie przekroczyły 1%.
  • Umiarkowane obroty na parkiecie głównym GPW.

Niezła postawa światowych indeksów w końcówce ubiegłego tygodnia!

Ostatni tydzień na giełdach przyniósł umiarkowane wzrosty. Zestawiając dane z ostatnich 4 sesji giełdowych (dla Polski), widzimy, iż Wig20 osiągnął podobną zmienność co niemiecki DAX, natomiast nieznacznie słabiej poradził sobie amerykański S&P500, który zyskał zaledwie 0,5%. Zdecydowanie najsłabszą postawę z analizowanych indeksów zanotował azjatycki indeks Nikkei.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Rok 2020 w liczbach na GPW i NewConnect. Wig20 kończy rok blisko 8% pod kreską!

Nieznaczne wzrosty głównych indeksów w ostatnim tygodniu
Porównanie notowań Wig20, DAX oraz S&P500 z ubiegłego tygodnia. Źródło: stooq.pl

Po tygodniu mocnych wzrostów, Wig20 zyskuje ponad 18 punktów!

W 4-dniowym tygodniu, zakończonym w piątek na rynkach finansowych obserwowaliśmy zdecydowany spadek zmienności w porównaniu do tej tydzień wcześniej. 2 sesje wzrostowe, jedna spadkowa i jedna na “zero”, doprowadziły Wig20 do poziomu 2254 punktów, czyli blisko 19 punktów wyżej, niż na zamknięciu piątkowej sesji tydzień wcześniej.

Zobacz również: Obroty na parkiecie głównym GPW wzrosły w 2020 roku o 59% w porównaniu z rokiem 2019!

Amplituda zmian na indeksie (różnica pomiędzy minimum i maksimum) była zdecydowanie mniejsza od tej z ubiegłego tygodnia. Wyniosła mniej więcej 42 punkty, czyli mniej więcej 2% w zestawieniu z aktualnym kursem indeksu.

Wig20 w drodze do poziomu 2200 punktów!
Notowania Wig20 w interwale tygodniowym. Źródło: tradingview.com

Tauron liderem wzrostów w gronie komponentów Wig20!

W gronie komponentów indeksu zrzeszającego 20 spółek z największą kapitalizacją w Polsce, w ubiegłym tygodniu najlepiej poradziły sobie walory Tauron, które zyskały ponad 7%. Ponad 5% zyskały akcje PGE, a ponad 3: Lotos oraz PZU.

Tauron i PGE zyskały w ubiegłym tygodniu najwięcej!
Stopa zwrotu komponentów indeksu wig20 w ostatnim tygodniu. Źródło: biznesradar.pl

Zaledwie 5 z 20 spółek wchodzących w skład indeksu straciło na wartości. O ponad 4% spadły akcje LPP, mocno traciły również walory CCC (-2,88%) z tym, że należy pamiętać o sporych wzrostach, które obserwowaliśmy w ostatnich tygodniach na walorach spółek odzieżowych, a zatem korekta była nieunikniona.

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje spółek giełdowych | akcje gpw | dax 30 prognoza | co to jest płatność blik | notowania pkn orlen |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here