Naga MarketsWig20 zyskał w ubiegłym tygodniu 0,49%. Spadek zmienności na rynkachKolejny tydzień z notowaniami giełdowymi w 2021 roku przyniósł na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniósł umiarkowane wzrosty. Wig20, zakończył 5-dniowy okres 0,49% na plusie. Po kiepskiej postawie głównych indeksów z ubiegłego tygodnia, obserwowaliśmy spadek zmienności na rynkach, jednak kierunek zmian w dalszym ciągu nie jest rozstrzygnięty.

  • Wig20 zyskał w tygodniu od 26 do 30 lipca 0,49%. 
  • Spora zmienność na GPW, w tygodniu miały miejsce 2 sesje wzrostowe i 3 spadkowe.
  • Nieco wyższe obroty niż w ubiegłym tygodniu na parkiecie głównym GPW.

Tydzień ze sporą zmiennością na rynkach finansowych

Ostatni tydzień na giełdach przyniósł zdecydowany spadek zmienności. Zestawiając dane z ostatnich 5 sesji giełdowych, widzimy, iż Wig20 pokazał nieco lepszą postawę od amerykańskiego indeksu S&P500 i niemieckiego DAXa. Kiepska postawa japońskiego indeksu Nikkei, który kończył tydzień 2% pod kreską.Zobacz również: Rok 2020 w liczbach na GPW i NewConnect. Wig20 kończy rok blisko 8% pod kreską!

Niewielka zmienność na głównych giełdach w ubiegłym tygodniu
Porównanie notowań Wig20, DAX oraz S&P500 z ubiegłego tygodnia. Źródło: stooq.pl

Po tygodniu umiarkowanych wzrostów, Wig20 zyskuje 11 punktów!

W 5-dniowym tygodniu, zakończonym w piątek na rynkach finansowych obserwowaliśmy wzrost zmienności w porównaniu do ospałych sesji wcześniej. 2 sesje wzrostowe i 3 spadkowe, doprowadziły Wig20 do poziomu 2253 punktów, czyli blisko 11 punkt wyżej, niż na zamknięciu piątkowej sesji tydzień wcześniej.

Zobacz również: Obroty na parkiecie głównym GPW wzrosły w 2020 roku o 59% w porównaniu z rokiem 2019!

Amplituda zmian na indeksie (różnica pomiędzy minimum i maksimum) była zdecydowanie mniejsza od tej z ubiegłego tygodnia. Wyniosła mniej więcej 54 punkty, czyli mniej więcej 3% w zestawieniu z aktualnym kursem indeksu.

Ostatni tydzień lipca przyniósł niewielką zmienność indeksu wig20
Notowania Wig20 w interwale tygodniowym. Źródło: tradingview.com

SanPl liderem wzrostów w gronie komponentów Wig20!

W gronie komponentów indeksu zrzeszającego 20 spółek z największą kapitalizacją w Polsce, w ubiegłym tygodniu najlepiej poradziły sobie walory SanPl, które zyskały ponad 5%. Ponad 5% zyskały także akcje PKN Orlen, a ponad 3% akcje Lotos oraz Cyfrowy Polsat.

SanPl liderem wzrostu z wig20 w ubiegłym tygodniu
Stopa zwrotu komponentów indeksu wig20 w ostatnim tygodniu. Źródło: biznesradar.pl

Aż 8 z 20 spółek wchodzących w skład indeksu straciło na wartości (tydzień wcześniej 11). O ponad 13% spadły akcje Mercator Medical (lider spadków) oraz Allegro (-9,64%). Słabo poradziły sobie także walory PGE (-4,45%), a także CCC (-2,68%).

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje spółek giełdowych | akcje gpw | dax 30 prognoza | co to jest płatność blik | notowania pkn orlen |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here