Naga MarketsWig20 zyskał w ubiegłym tygodniu 0,17%. Duża zmienność na rynkachZakończony przed Bożym Narodzeniem, skrócony tydzień na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniósł nieznaczne wzrosty. Wig20, zakończył 3-dniowy okres zaledwie 0,17% na plusie. Mimo ponad 3-procentowych spadków w poniedziałek (na zamknięciu sesji), we wtorek i w środę udało się odrobić całe straty na głównym indeksie na GPW.

  • Wig20 zyskał w tygodniu od 21 grudnia do 23 grudnia 0,17%.
  • Sesja 21 grudnia zakończona na ponad 3% minusie.
  • Wzrosty 22 i 23 pozwoliły na odrobienie strat.
  • Spadek obrotów na GPW przed świętami.

Wig20 zakończył skrócony tydzień na podobnym poziomie co niemiecki DAX

Zestawiając dane z otwarcia poniedziałkowej sesji, wraz z środowymi kursami zamknięcia, ostatni tydzień przyniósł wzrosty na głównych polskich indeksach, tym razem przy zdecydowanie niemal identycznej postawie niemieckiego Dax’a, oraz zdecydowanie słabszej amerykańskich indeksów: S&P500 czy Nasdaq.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto wspomnieć, iż w trakcie zakończonego już tygodnia, Wig20 wrócił na moment poniżej poziomu 1900 punktów (1851), jednak już podczas tej samej sesji udało się wrócić w okolice 1900, a następnie ponownie zdobyć 1950 punktów – w środę na zamknięciu sesji kurs Wig20 wyniósł 1955 punktów. Duże spadki były między innymi pokłosiem informacji o nowym szczepie koronawirusa.

Porównanie notowań Wig20, DAX oraz S&P500 z ubiegłego tygodnia. Źródło: stooq.pl

Zakończony wczoraj tydzień na Giełdzie Papierów Wartościowych ponownie pozwolił nam na zbliżenie się do poziomów sprzed pandemii COVID-19. Wydaje się, że jeśli optymizm na rynkach nie wyhamuje, możemy się spodziewać dalszych wzrostów w ostatnim tygodniu nowym tygodniu 2020 roku. W nadchodzących 3 dniach sesyjnych, możliwy i prawdopodobny będzie ponowny atak Wigu20 na okrągłą i psychologiczną barierę 2000 punktów.

Trzeci z kolei tydzień na “zero” mimo sporej zmienności

W 3-dniowym tygodniu, poprzedzającym bezpośrednio święta Bożego Narodzenia obserwowaliśmy sporą zmienność. Warto przypomnieć spadki z poniedziałkowej sesji, podczas której Wig20 przez moment tracił nawet ponad -5%. Taki stan rzeczy doprowadził do testu wsparcia w okolicach 1850 punktów, które obroniło się doskonale a indeks jeszcze podczas tej samej sesji wrócił w rejony 1900 punktów, a po kolejnych 2 dniach, po spadkach nie było już śladu.

Amplituda zmian na indeksie (różnica pomiędzy minimum i maksimum) była bardzo duża. Wyniosła aż 104 punkty czyli ponad 5% w zestawieniu z aktualnym kursem indeksu. To trzeci z kolei tydzień, ze sporą zmiennością, który jednak koniec końców, wypada na przysłowiowe “0”.

Notowania Wig20 w interwale tygodniowym. Źródło: tradingview.com

Przypominam o niedawnej zmianie w indeksie Wig20. Walory Asseco Poland zastąpiły w indeksie akcje Play Communications.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here