Naga MarketsWig20 zyskał w ubiegłym tygodniu 0,16%. Mocne wzrosty Lotosu i PGEZakończony wczoraj tydzień na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniósł nieznaczne wzrosty. Wig20, zakończył 5-dniowy okres zaledwie 0,16% na plusie, a tylko nieznaczny wzrost wynikał w dużej mierze z bardzo słabej postawy walorów CD Projekt, które straciły ponad 1/4 swojej wartości. Najlepiej w gronie komponentów indeksu poradziły sobie walory Lotosu, które zyskały aż 25,64%, natomiast najmocniej traciły akcje CD Projekt (-27,65%).

  • Wig20 zyskał w tygodniu od 7 grudnia do 11 grudnia 0,16%.
  • Świetna postawa walorów Lotosu, które w trakcie 5 sesji zyskały ponad 25%.
  • Odwrót na walorach CD Projekt. Akcje straciły aż 27,65%!

Wig20 ponownie zakończył tydzień zdecydowanie lepiej od innych zagranicznych indeksów 

Zestawiając dane z otwarcia poniedziałkowej sesji, wraz z piątkowymi kursami zamknięcia, ostatni tydzień przyniósł wzrosty na głównych polskich indeksach, tym razem przy zdecydowanie słabszej postawie niemieckiego Dax’a, oraz amerykańskich indeksów S&P500 czy Nasdaq.

Te artykuły również Cię zainteresują


Flaga Niemiec na tle budynku

Dobre perspektywy NiemiecWarto wspomnieć, iż w trakcie zakończonego już tygodnia, Wig20 wrócił na moment powyżej poziomu 2000 punktów (2023), jednak nie udało się go utrzymać, a w czwartek i piątek obserwowaliśmy spadki na głównych indeksach. Należy jednak pamiętać, że z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że gdyby nie bardzo duże spadki na walorach CD Projekt (po premierze Cyberpunka 2077), główny indeks giełdowy zakończyłby tydzień o blisko 3% wyżej, niż kurs zamknięcia z piątkowej sesji.

Porównanie notowań Wig20, DAX oraz S&P500 z ubiegłego tygodnia. Źródło: stooq.pl

Zakończony wczoraj tydzień na Giełdzie Papierów Wartościowych pozwolił nam na zbliżenie się do poziomów sprzed pandemii COVID-19. Wydaje się, że jeśli optymizm na rynkach nie wyhamuje, możemy się spodziewać dalszych wzrostów w nowym tygodniu i kontynuację “rajdu św. Mikołaja”. W nadchodzących 5 dniach sesyjnych, możliwy i prawdopodobny będzie ponowny atak Wigu20 na okrągłą i psychologiczną barierę 2000 punktów, jednak być może pierwsze dni nowego tygodnia przyniosą kontynuację korekty z czwartku i piątku.

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

Lotos liderem wzrostów, CD Projekt spadków

Ubiegły tydzień przebiegał pod znakiem wzrostów na większości z komponentów indeksu Wig20. Na uwagę zasługuje świetna postawa walorów Lotosu – lidera wzrostów w indeksie Wig20. Walory spółki drożały aż o (+25,64%), dobrze radziły sobie również walory PGE (+17,17%) oraz Tauron (+14,81%). Skala odbicia w przypadku wielu spółek jest imponująca, należy jednak pamiętać o poprzedzającym ją mocnym spadku, którego głębokość sprowadziła walory spółek w wielu przypadkach nawet poniżej dołka z marcowego, “covidowego” tąpnięcia.

Zmiana procentowa komponentow Wig20 z ubiegłego tygodnia. Źródło: biznesradar.pl

5 z 20 komponentów indeksu Wig20 traciło na wartości (przed tygodniem były to zaledwie 4 spółki). Najsłabiej poradziły sobie walory CD Projekt, które w ubiegłym tygodniu straciły aż 27,65%. Traciły również walory Dino Polska, Asseco Poland, Ogange Polska oraz LPP.

Przypominam o niedawnej zmianie w indeksie Wig20. Walory Asseco Poland zastąpiły w indeksie akcje Play Communications.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here