Naga MarketsWig20 zyskał w ubiegłym tygodniu 0,09%. Mocne wzrosty CCC i PZUZakończony wczoraj tydzień na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniósł nieznaczne wzrosty. Wig20, zakończył 5-dniowy okres zaledwie 0,09% na plusie, a tylko nieznaczny wzrost wynikał w dużej mierze z bardzo słabej postawy walorów CD Projekt, które straciły blisko 1/5 swojej wartości. Najlepiej w gronie komponentów indeksu poradziły sobie walory CCC, które zyskały aż 11,25%, natomiast najmocniej traciły akcje CD Projekt (-18,6%).

  • Wig20 zyskał w tygodniu od 14 grudnia do 18 grudnia 0,09%.
  • Świetna postawa walorów CCC, które w trakcie 5 sesji zyskały ponad 11%.
  • Kontynuacja spadków walorach CD Projekt. Akcje straciły aż 18,6%!

Wig20 zakończył tydzień ze stopą zwrotu zdecydowanie mniejszą niż w przypadku niemieckiego DAXa

Zestawiając dane z otwarcia poniedziałkowej sesji, wraz z piątkowymi kursami zamknięcia, ostatni tydzień prlepszej postawie niemieckiego Dax’a, oraz nieco słabszej amerykańskich indeksów S&P500 czy Nasdaq.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto wspomnieć, iż w trakcie zakończonego już tygodnia, Wig20 wrócił na moment powyżej poziomu 2000 punktów (2014), jednak nie udało się go utrzymać, a w czwartek i piątek obserwowaliśmy spadki na głównych indeksach. Należy jednak pamiętać, że z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że gdyby nie bardzo duże spadki na walorach CD Projekt (po premierze Cyberpunka 2077), główny indeks giełdowy zakończyłby tydzień o blisko 2% wyżej, niż kurs zamknięcia z piątkowej sesji (1952 punkty).

Porównanie notowań Wig20, DAX oraz S&P500 z ubiegłego tygodnia. Źródło: stooq.pl

Zakończony wczoraj tydzień na Giełdzie Papierów Wartościowych pozwolił nam na zbliżenie się do poziomów sprzed pandemii COVID-19. Wydaje się, że jeśli optymizm na rynkach nie wyhamuje, możemy się spodziewać dalszych wzrostów w nowym tygodniu i kontynuację “rajdu św. Mikołaja”. W nadchodzących 5 dniach sesyjnych, możliwy i prawdopodobny będzie ponowny atak Wigu20 na okrągłą i psychologiczną barierę 2000 punktów, jednak być może pierwsze dni nowego tygodnia przyniosą kontynuację korekty z czwartku i piątku.

Należy jednak pamiętać o nowych obostrzeniach rządowych w związku z pandemią COVID-19, które mają mieć miejsce na przełomie 2020 i 2021 roku – mogą one wpłynąć na osłabienie na polskiej giełdzie.

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

CCC liderem wzrostów, CD Projekt spadków

Ubiegły tydzień przebiegał pod znakiem wzrostów na większości z komponentów indeksu Wig20. Na uwagę zasługuje świetna postawa walorów CCC – lidera wzrostów w indeksie Wig20. Walory spółki drożały aż o (+11,25%), dobrze radziły sobie również walory PZU (+9,63%) oraz Dino Polska (+9,49%). Skala odbicia w przypadku wielu spółek jest imponująca, należy jednak pamiętać o poprzedzającym ją mocnym spadku, którego głębokość sprowadziła walory spółek w wielu przypadkach nawet poniżej dołka z marcowego, “covidowego” tąpnięcia.

Zmiana procentowa komponentow Wig20 z ubiegłego tygodnia. Źródło: biznesradar.pl

9 z 20 komponentów indeksu Wig20 traciło na wartości (przed tygodniem było to zaledwie 5 spółek). Najsłabiej poradziły sobie walory CD Projekt, które w ubiegłym tygodniu straciły aż 18,6%. Traciły również walory Lotos (lidera wzrostów w poprzednim tygodniu), JSW, PKN Orlen, Alior, PGE, SanPl, PKOBP oraz PGNiG.

Przypominam o niedawnej zmianie w indeksie Wig20. Walory Asseco Poland zastąpiły w indeksie akcje Play Communications.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here