Naga MarketsWIG20 zyskał w poniedziałek 4,02%. CCC zyskało na zamknięciu aż 19,34%!Osiem spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 5 spółek odnotowało natomiast najniższy poziom w tym okresie. Liderem wzrostów na zamknięciu była spółka Rainbow, a jej akcje drożały o ponad 39%!

  • Osiem spółek osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Pięć spółek odnotowało natomiast najniższy poziom w tym okresie.
  • Największe obroty na GPW zanotowały walory Allegro – 280 mln zł. 

Zobacz również: Polman ma 2 nowe kontrakty. Kurs odbija w górę od poziomu wsparcia!

Te artykuły również Cię zainteresują

Nagranie z zamknięcia poniedziałkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Zamknięcie sesji na GPW” odbywa się codziennie, od godziny 16:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.

Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki. Partnerem audycji jest Giełda Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie.

Mocne wzrosty na głównych indeksach GPW

Poniedziałkowa sesja na GPW zakończyła się na sporym plusie. WIG20 zyskał na zamknięciu aż 4,02%, a WIG zakończył sesję 3,81% na plusie. Osiem spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Walory spółki OAT zyskały na zamknięciu sesji aż 20,42%, natomiast liderem wśród rekordzistów była spółka Rainbow Tours (+39,84%).

Rekordziści z poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

5 spółek odnotowało w poniedziałek najniższy poziom w ostatnim roku. Mowa o Mexpolska, CFI, IMS, Towerinv oraz ASMGroup.

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

Allegro liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Poniedziałkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz bardzo wysokimi obrotami. Przekroczyły one 1,936 mld zł. Najbardziej popularne były walory Allegro, które zakończyły piątkową sesję 1,65% na minusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 280 mln zł. i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu CD Projekt, z obrotami na poziomie 271 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, znalazło się miejsce dla spółki Mercator Medical z mWig40, której walory traciły na zamknięciu aż 17,26%.

Największe obroty podczas poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here