Naga MarketsWIG20 zyskał w poniedziałek 2,84%. Allegro straciło na zamknięciu aż 4,6%!Aż 12 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jedna spółka odnotowała natomiast najniższy poziom w tym okresie. Liderem wzrostów na zamknięciu była spółka KSGargo, a jej akcje drożały o ponad 32%!

  • 12 spółek osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Jedna spółka odnotowała natomiast najniższy poziom w tym okresie.
  • Największe obroty na GPW zanotowały walory PKOBP – 194 mln zł. 

Zobacz również: Polman ma 2 nowe kontrakty. Kurs odbija w górę od poziomu wsparcia!

Te artykuły również Cię zainteresują

Nagranie z samego otwarcia poniedziałkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Przegląd najciekawszych komunikatów giełdowych” oraz “Otwarcie GPW” odbywa się codziennie, od godziny 8:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic. Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki.

 

Duże wzrosty na głównych indeksach GPW

Poniedziałkowa sesja na GPW zakończyła się na sporym plusie. WIG20 zyskał na zamknięciu 2,84%, a WIG zakończył sesję 2,56% na plusie. 12 spółek w trakcie lub na zakończeniu notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Walory spółki KsGargo zyskały na zamknięciu sesji 32,5% – lider wśród rekordzistów, a także lider wzrostów na całej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Rekordziści z pponiedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

PKOBP liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Poniedziałkowa sesja na GPW charakteryzowała się niewielką zmiennością oraz wysokimi obrotami. Przekroczyły one 1,54 mld zł. Najbardziej popularne były walory PKOBP, które zakończyły poniedziałkową sesję aż 6,6% na plusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 194 mln zł. i był nieznacznie wyższy od drugiego w rankingu Allegro, z obrotami na poziomie 1190 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, znalazło się miejsce dla spółki Mercator Medical z mWig40, której walory traciły na zamknięciu aż 10,64%.

Największe obroty podczas poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here