Naga MarketsWe wtorek trwała kontynuacja silnego odbicia za Oceanem. Tematem nr 1 pozostają wybory prezydenckie i choć nie znamy jeszcze ich pełnego wyniku, wiemy już że w 19 stanach wygrał Donald Trump, a w 16 Joe Biden. W chwili pisania komentarza Joe Biden zdobył 225 głosy elektorskie, a obecny prezydent 213 – do wygranej potrzebne jest zebranie 270 głosów. Na pełne wyniki poczekamy do kilku dni, a jednym z najgorszych scenariuszy będzie podważenie zwycięstwa rywala, co wprowadzi na rynki dodatkową niepewność w obecnie nieciekawym czasie.

Uwaga zwrócona na wybory w USA

WIG20 zyskał wczoraj przeszło 5%, czym wymazał praktycznie całą ubiegłotygodniową przecenę. Indeks blue chipów należał do najsłabszych w ostatnich dwóch miesiącach, skrajna przecena poniekąd uzasadnia tak mocne odbicie. Najsilniejszym walorem było LPP, niemal 16%-owy wzrost wspierało podanie lepszych od oczekiwanych wyników. Dwucyfrowy wzrost zanotowały także walory Alior Banku, JSW i CCC. Na odbiciu najmocniej zyskały najbardziej przecenione aktywa, a niewielką przecenę zaliczyły silne w ostatnim czasie walory Allegro i Dino.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pomimo „byczego” nastroju panującego na GPW spółka Medicalgorithmics przeceniła się o niemal 15%, dodatkowo przed sesją informowała o podpisaniu znaczącej umowy przez spółkę zależną. Opublikowany komunikat MAP precyzuje kwestię budowy szpitali przez spółki SP – to Skarb Państwa poniesie koszty budowy, a spółki mają organizować przedsięwzięcie. Zdaniem Prof. Horbana utrzymanie dziennej liczby zachorowań w granicach 20 tys. nie rodzi konieczności wprowadzenia kolejnych obostrzeń, ale ich wzrost w okolice 30 tys. spowoduje rozważenie wprowadzenia pełnego lockdownu. Po sesji poznaliśmy garść nowych informacji:

1) Mansa Investments i BIF IV Europe Holdings 6 listopada ogłoszą wezwanie po cenie 47 zł na 100% akcji Polenergii.

2) Zysk netto PKO BP wyniósł 712 mln zł, niemal zgodnie z konsensusem jednak wobec 1,23 mld zł rok wcześniej.

3) Zysk netto Alior Banku w III kw. spadł z 142,6 mln zł do 81,8 mln zł, konsensus zakładał wynik na poziomie 72,5 mln zł.

4) Asseco Poland szacuje 90,5 mln zł zysku w III kw. – 4,7% powyżej konsensusu i o 15% powyżej wyniku z ubiegłego roku.

5) Global Cosmed po 3 kwartałach 2020 r. wypracował 17,4 mln zł zysku wobec 1,1 mln zł rok wcześniej.

6) Skonsolidowane przychody VRG w październiku wyniosły ok 53 mln zł, a więc spadły o przeszło 30% r/r.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Zobacz również:

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here