Naga MarketsWig20 zyskał 4,1% w październiku. Świetna postawa walorów PEKAO (+26%), słaba Mercator Medical (-30%)Październik na GPW przebiegał pod znakiem byków. Główne indeksy GPW zyskały na wartości. WIG20 zakończył miesiąc z bilansem +4,1%%, WIG zyskał 4,61%, mWIG40 zyskał aż 8,55%, a sWIG80 zyskał 0,96%. Podobnie jak we wrześniu, 11 z 20 komponentów wchodzących w skład indeksu wig20 zyskało na wartości. Najlepiej poradziły sobie walory PEKAO (+26%), a najsłabiej Mercator Medical (-30%).

  • Umiarkowane wzrosty na GPW w październiku.
  • W gronie komponentów Wig20, najmocniej zyskały akcje PEKAO (+26%), a najmocniej traciły walory Mercator Medical (-30%).
  • Lepsza postawa w gronie średnich i mniejszych spółek. Indeks mWig40 zyskał blisko 9%!

Wig20 zdecydowanie nad kreską w październiku. Czy w listopadzie dobra passa zostanie utrzymana?

Październik przyniósł wzrosty na światowych giełdach. Nieźle radził sobie również polski parkiet, choć druga połowa miesiąca przebiegała pod znakiem niedźwiedzi i korekty, która doprowadziła do spadku nawet w okolice 2380 punktów. Kończymy jednak miesiąc ponad 4% nad kreską, duży w tym udział banków, które mocno zyskiwały podczas piątkowej sesji, po informacji o wysokim szacunkowym odczycie dotyczącym inflacji w Polsce (6,8%).Końcówka miesiąca w Polsce przyniosła korektę a na giełdzie za Oceanem dynamiczny wzrost i kilkukrotne pokonywanie poziomów historycznych szczytów na wykresach najważniejszych indeksów.

Co może przynieść listopad? Czas pokaże, próba odrabiania strat została podjęta podczas ostatniej sesji miesiąca, czy jednak banki będą rosnąć bez końca? Czy liczba nowych zakażeń zbliżająca się do poziomu 10 tys. na dobę, nie zwiększy niepewności w poczynaniach inwestorów? Na te pytania, szczątkowe odpowiedzi będziemy poznawać już od początku wtorkowej sesji.

Wig20 zyskał ponad 4% w październiku
Notowania wig20 z października. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Już 2 listopada premiera gry Giants Uprising od VARSAV Game Studios [VAR]. Spółka ma umowę dystrybucyjną z Epic Game Store!

Walory PEKAO zyskały we wrześniu aż 26%!  Mercator Medical 30% pod kreską.

Kilkuprocentowy wzrost na indeksie Wig20 w październiku, to zasługa przede wszystkim banków. Ponad 26% zyskały walory Pekao, 23% SanPl, a ponad 14% zyskały walory spółki mającej największy wpływ na indeks: PKOBP.

Walory PEKAO zyskały we wrześniu aż 26%!  Mercator Medical 30% pod kreską.
Notowania składowych wig20 z miesiąca października. Źródło: businessradar.com

Zdecydowanie najsłabszą postawę pokazały walory Mercator Medical, które straciły ponad 30%. Inwestorzy zdecydowanie negatywnie przyjęli szacunkowe wyniki spółki za III kwartał tego roku. Słaba postawa i ponad 22% spadek na akcjach Allegro sprawił, że kilkukrotnie w statystykach pojawiał się nowy poziom historycznego minimum, który obecnie jest w okolicach 45 zł za jedną akcję (cena emisyjna to 43 zł).

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here