Naga MarketsOczekiwania względem początku sesji w środę na warszawskim parkiecie były optymistyczne w związku z wynikami PKO BP i Pekao SA, które zostały opublikowane przed sesją. Zysk netto Pekao SA za II kw. br. znalazł się na poziomie 359 mln zł wobec 271 mln zł oczekiwanych przez rynkowy konsensus, a zysk netto PKO BP na poziomie 803 mln zł wobec 773 mln zł oczekiwanych przez rynek.

Zysk netto Pekao SA za II kw. br. znalazł się na poziomie 359 mln zł, a PKO BP na poziomie 803 mln zł

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami notowania obu powyższych banków rozpoczęły sesję silnymi wzrostami, otwierając się kolejno o ponad 7% i 2,6% powyżej zamknięć z wtorku. Powyższe wpłynęło na wzrost indeksu WIG-Banki o niespełna 4% po otwarciu notowań, lecz wzrost ten szybko został zniesiony przez wzmożoną podaż.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podobnie na samych akcjach PEO i PKO, poranne wzrosty zostały wykorzystane do sprzedaży, co wskazuje iż sentyment do sektora bankowego jeszcze nie uległ poprawie pomimo relatywnie niskich wycen.

Miejsce lidera, które wydawało się jeszcze rano będzie należeć do Pekao szybko przejął KGHM, który w trakcie wczorajszej sesji zyskał aż 5,99%, na bazie rosnących cen miedzi (0,78%) i przede wszystkim dynamicznie zyskujących cen srebra (3,65%). Ostatecznie WIG20 zyskał 1,20%, co aktualnie nie zmienia technicznej wymowy.

Indeks blue-chipów w dalszym ciągu zawieszony jest w wąskiej konsolidacji, której górne ograniczenie wypada w rejonie 1850-1890 pkt., a które to będzie testowane prawdopodobnie w dniu dzisiejszym.

Relatywnie najlepiej radził sobie segment małych spółek. sWIG80 zyskał 1,50% i tym samym zamknął się na nowym tegorocznym maksimum. Pozytywnie dzień zakończył także alternatywny NewConnect zyskując 1,97% i znajdując się już jedynie nieznacznie poniżej historycznego ekstremum.

W Stanach Zjednoczonych indeksy zanotowały kolejną wzrostową sesję i to pomimo wczorajszego raportu ADP, czyli raportu prywatnego dotyczącego zatrudnienia w sektorze prywatnym, który pokazał że wzrost zatrudnienia wyniósł w lipcu niecałe 170 tys. W normalnych czasach takim odczytem nikt by się nie przejął.

Niestety konsensus zakładał wzrost zatrudnienia na poziomie 1,5 mln. Należy zaznaczyć, że Stany Zjednoczone wciąż nadrabiają gigantyczny spadek zatrudnienia z początku pandemii. Kluczowe dane NFP (non-farm payrolls) poznamy w piątek.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Notowania kontraktów terminowych na S&P 500 i DAX 30 w godzinach porannych oscylują wokół zera.

Brak lokalnych ważnych determinant pozwala sądzić, iż inwestorzy w warszawie będą skazani na podążanie za globalnym sentymentem do rynku akcji, a ten może w dniu dzisiejszym być stonowany ze względu na oczekiwanie na jutrzejsze dane z amerykańskiego rynku pracy. W związku z powyższym oczekujemy neutralnego otwarcia sesji w Warszawie.

Notowania indeksów (ostatnie 12-mcy)

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here