Naga MarketsWIG20 znajduje się najniżej od połowy sierpnia. Wyprzedaż złotego skłania kapitał do odwrotuDzisiejsza sesja nie należy do najlepszych. Większość indeksów zalicza spore spadki, w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. WIG20 po raz kolejny należy do najgorszych. Z drugiej strony sytuacja w przypadku spółek technologicznych wygląda całkiem dobrze, co może być powrotem do sytuacji, kiedy świat mocno obawiał się koronawirusa.

Indeks WIG20 kolejny dzień traci, dziś 1% w dół

Bardzo mocny wzrost ilości przypadków koronawirusa na świecie doprowadził do wywołania dużych obaw. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę ogłoszenie lockdownu w Austrii oraz rozważania takiego ruchu w Niemczech. Lockdown w najważniejszej gospodarce Europy ponownie oznaczałby potencjalne osłabienie gospodarki. Widać, że dzisiaj bardzo mocno zyskują spółki technologiczne, co może być związane z szukaniem bezpiecznej przystani przez inwestorów. To właśnie spółki technologiczne najmocniej zyskiwały podczas poprzednich lockdownów.Całkiem niezłe perspektywy rysują się również przed producentami samochodów elektrycznych. Nowy plan podatkowo-wydatkowy przyjęty dzisiaj przez amerykański Kongres może oznaczać ulgi dla kupna pojazdów elektrycznych. Z drugiej strony w odwrocie znajdują się spółki lotnicze, ze względu na możliwe restrykcje w kolejnych państwach. Oprócz tego wyraźnie zniżkują spółki związane z wydobyciem ropy, co jest z kolei wynikiem znacznego cofnięcia się cen surowca.

Fatalnie kończy się ten tydzień dla polskich inwestorów. Indeks WIG20 znajduje się najniżej od połowy sierpnia! Bardzo mocno zniżkują spółki powiązane ze Skarbem Państwa. Oprócz tego w oczy rzuca się dalsza wyprzedaż polskiego złotego, która może skłaniać zagraniczny kapitał do odwrotu z polskiego rynku. Na chwilę przed zamknięciem w Polsce, WIG20 traci 1,2%. DAX zniżkuje o 0,5%, a S&P 500 traci 0,7%. Z drugiej strony Nasdaq zyskuje ok. 0,4%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kernel giełda | kurs jena wykres | korona szwedzka kurs | pge akcje wykres | biomed gpw allegro kurs akcji | średni kurs dolara nbp |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here