Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuPomimo spadków z początku tygodnia, od wczoraj indeks WIG20 dość dynamicznie porusza się na północ. Wzrosty te są także kontynuowane w trakcie piątkowej sesji. O poranku zyskuje on już bowiem 0,64% a liderem wśród spółek wchodzących w skład indeksu są bez wątpienia PGNiG oraz JSW, których akcje rosną kolejno o 1,75% oraz 1,51%.


WIG20 dąży do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia

Mimo, że indeks WIG20 nie jest zbyt technicznym rynkiem, to spoglądając na jego obecną sytuację dostrzec można, iż wskutek wcześniejszych spadków rynek pokonał jedno techniczne wsparcie i dotarł w rejon kolejnego, gdzie już w połowie maja br. pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli zatem trwające od tego czasu wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 2300 punktów.

Indeks WIG20 w piątek, 7 czerwca 2019
Indeks WIG20 w piątek, 7 czerwca 2019

Gdyby tylko wzrosty te miały dotrzeć w okolice zakładanego poziomu, indeks WIG20 zyskałby jeszcze ponad 1%.

Więcej o sytuacji na GPW w czwartkowy poranek w najnowszym materiale Comparic24.tv przygotowującym do sesji giełdowej:

PGNiG znów powyżej 5,50 zł

Dzięki dzisiejszym wzrostom, cena akcji PGNiG wróciła powyżej 5,50 zł a co za tym idzie, znalazła się także wewnątrz wcześniejszej konsolidacji, z której w środę rynek wybił dołem. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się żadna większa reakcja podażowa mogąca zanegować obecne wzrosty, cena akcji PGNiG mogłaby kontynuować tą tendencję nawet w rejon 5,84 zł.

PGNiG znów powyżej 5,50 zł

JSW łapie oddech

Akcje JSW od dłuższego czasu poruszają się w trendzie spadkowym. Biorąc pod uwagę, że cena w dalszym ciągu znajduje się poniżej linii tendencji oraz uwzględniając niedawny re-test ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), gdzie pojawiła się większa reakcja podażowa, niewykluczone, że dzisiejsze wzrosty są jedynie próbą łapania oddechu przed dalszymi spadkami, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 47 zł.

JSW łapie oddechConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranek na rynkach: Inwestorzy oczekują na dane z USA
Następny artykułPrognozy dużych graczy przed dzisiejszym NFP. Sprawdź jakich wyników się spodziewać!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here