Naga MarketsWIG20 złamał trend wzrostowy, a Dino Polska wybiło historyczne 347 złWczorajsza sesja, choć naznaczona wyraźnymi spadkami, to nie była krachem, czy też załamaniem. Sprawa Evergrande dalej odciska swoje piętno również na Polskim rynku, jednak jak wskazuje Michał Palaczyk, na antenie Comparic24, tego typu korekt na rynku w trakcie ostatnich lat były setki. Niepokojącym faktem jest natomiast złamanie linii trendu wzrostowego przez WIG20, choć w tym samym czasie Dino Polska po raz kolejny wybija rekordy.WIG20 przełamuje trend wzrostowy

– Jeżeli jesteś przerażony dzisiejszymi spadkami, twój portfel bardzo ucierpiał, a dzisiaj wielokrotnie podglądałeś notowania, to zaznaczę, że dzisiaj nie odbył się żaden krach, taki jak mówiły media. Dzisiaj tak naprawdę były standardowe, zwykłe spadki, jakie miewaliśmy wiele set razy w ciągu ostatnich 10 lat. Na zamknięciu sesji skala spadków to zaledwie 2,6% przy miliardowych obrotach na WIG20. To nie jest dużo, to nie jest jakieś przerażające załamanie. – wskazuje Michał Palaczyk.

– Owszem, spadał dzisiaj cały rynek, ok. 90% spółek spadało. mWIG40 tu ta skala spadków jest ponadprzeciętna względem zwyczajnych spadków, na sesji miała 3,3%, natomiast to nie jest dramat. Jeżeli ktoś po dzisiejszej sesji jest przerażony i zastanawia się co zrobić ze swoimi pieniędzmi, że stracił tak dużo, to znaczy, że trzeba przemyśleć swoją awersję do ryzyka i swoje spojrzenie na akcje. Tak naprawdę mieliśmy standardowy ruch z okolic szczytów. – dodaje także.

WIG20 złamał trend wzrostowy, a Dino Polska wybiło historyczne 347 zł
Notowania indeksu WIG20 dnia 21.09.2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie poniedziałkowego otwarcia WIG20 notuje wzrost swojej giełdowej wyceny. Indeks zyskuje obecnie 0,74%, co oznacza wzrost o 16,86 pkt względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 2 272,52 pkt. Aktualnie indeks wyceniany jest więc przez inwestorów na równo 2 289,38 pkt. Należy jednak wskazać, jak słyszymy na Comparic24, że WIG20 złamał trend wzrostowy, co jest bardzo niepokojące.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Dino Polska pozostaje liderem wzrostów

– Dino po dzisiejszej sesji to jest zdecydowany król tych wzrostów. Bardzo mocne uderzenie. Widać, że tutaj jest szansa na 370 zł. I co ciekawie, po nie najlepszych wynikach. Przypominam, że wyniki to była reakcja negatywna a wzrosty chwilę wcześniej były po kilku wizytach polityków m.in. w centrum dystrybucyjnym Dino, więc tam sporo informacji się pojawiło, potem wyniki finansowe, podbicie, nowy rekord. Może trwać w tym stanie bardzo długo, ponieważ rynek wyraźnie zauważa, że jest to spółka najmocniejsza w tej chwili w WIG20, oprócz tych defensywnych. – podkreśla Michał Palaczyk.

invest
WIG20 złamał trend wzrostowy, a Dino Polska wybiło historyczne 347 zł
Notowania spółki Dino Polska w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie dzisiejszych notowań Dino Polska notuje wyraźny spadek swojej giełdowej wyceny. Spółka traci obecnie aż 1,87%, co oznacza spadek o 6,50 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 347,10 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 340,60 zł. Warto jednak wskazać, że dzisiejsze spadki mają miejsce po tym, jak wczoraj spółka po razy kolejny wybiła historyczne szczyty (ponad 347 zł), dokonując tego w trakcie mocno spadkowej sesji.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wskaźnik rsi | develia giełda | mercator medical notowania | ciech akcje kupno | akcje bitcoin | najniższy kurs rubla | kurs forinta sprzedaż |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here