Naga Markets

WIG20 zbliża się do psychologicznego oporu na 1500 pktIndeks największych polskich spółek pozostaje spadkowy, drugi dzień z rzędu przeważają sprzedający, którzy spychają  wartość indeksu jeszcze niżej. WIG20 po raz kolejny zareagował przewidywalnie, wznosząc się słabiej niż inne parkiety na świecie i gwałtowniej spadając w momencie pogorszenia nastrojów.

WIG20 ponownie w dół

WIG20  osłabił się o ponad 2 proc. wraz z rozpoczęciem handlu za granicą i kontynuacją spadków, zbliżając się niebezpiecznie do technicznego i psychologicznego oporu na poziomie 1.500 pkt, gdzie indeks znalazł dno 30 października 2020 r., kiedy to osiągnął dno na bazie drugiej fali COVID-19 i odbił się od niego po informacjach o coraz bardziej prawdopodobnym rozwiązaniu problemu szczepionki.W ujęciu sektorowym najsłabiej radziły sobie branże: odzieżowa (-5,28%), paliwowa (-4,61%) oraz energetyczna i wydobywcza, gdzie spadki sięgnęły 3%. Jedynie branże medialne(0,18%) i budowlana (0,19%) zdołały zakończyć sesję na plusie.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Środowe kalendarium makroekonomiczne obfite jest w istotne dane z najważniejszych gospodarek świata: Francji, Niemiec, Strefy Euro i Stanów Zjednoczonych dotyczące inflacji, wzrostu gospodarczego i obecnego stanu ekonomicznego. Polska opublikuje dane dotyczące inflacji konsumenckiej i PKB. Informacje w zależności od wyniku wpłyną na sentyment rynkowy i zadecydują o dalszym postrzeganiu szansy recesji.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereumŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here