Naga Markets

WIG20 zatrzymał się na poziomie1358,5 pkt. GPW szykuje się do odbicia Solidne odbicie na Wall Street na przekór inflacji Czwartkowe notowania na GPW przyniosły kontynuację przeceny, do której tego dnia przyczynił się negatywny odczyt inflacji CPI z USA. Podczas czwartkowych notowań indeks polskich blue chipów przy obrotach sięgających 935 mln PLN stracił 1,4% i zatrzymał się na poziomie 1358,5 pkt. Do najsłabszy walorów wśród spółek reprezentujących WIG20 należały: LPP (-5,9%), PGE (-4,2%) oraz Kęty (-4,0%).

GPW nie załapała się na wczorajsze odbicie

Po drugiej stronie przed spadkami „uchowały” się takie podmioty jak: JSW (+2,2%), PKN Orlen (+0,7%) oraz Santander (+0,6%). Również z ujemnymi stopami zwrotu kończyły notowania indeksy średnich i małych spółek, a mWIG40 i sWIG80 straciły odpowiednio: 0,1%/0,5%. Sektorowo najlepiej poradziła sobie chemia zyskując (+3,2%), z drugiej strony największej przeceny doświadczyła „odzieżówka” (-4,7%).

Na europejskich parkietach przeważał kolor zielony, DAX poszedł w górę o 1,5%, CAC40 zyskał 1,0%, a FTSE100 zakończył notowania ze zwyżką na poziomie 0,4%. Finalna inflacja CPI w Niemczech za wrzesień wyniosła 10% r/r i była zgodna ze wstępnym odczytem.

Pomimo początkowych spadków wywołanych negatywnym odczytem inflacji CPI w USA we wrześniu’22 (wyniosła 8,2% w ujęciu rocznym vs 8,3% w sierpniu i okazała się wyższa od oczekiwań analityków, które kształtowały się na poziomie 8,1%) główne indeksy na Wall Street zaliczyły solidne odbicie. Najwięcej zyskał DJI (+2,8%), dalej był S&P500 ze zwyżką na poziomie (+2,6%), a Nasdaq finiszował z zyskiem na poziomie 2,2%.

Dzisiaj w USA rozpoczynamy sezon wyników, jak zwykle jako pierwsze swoje raporty zaprezentują największe banki (m.in. JPMorgan, Morgan Stanley, Citi i Wells Fargo).

W Azji Shanghai Composite Index kończy notowania 2,0% na plusie, a Nikkei idzie w górę o 3,3%. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy świecą się na zielono, co może zwiastować pozytywne otwarcie na GPW.

Autor: Krzysztof Tkocz

Redakcja poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPhoton Energy zwiększył wartość emisji zielonych obligacji do 75 mln euro
Następny artykułKurs USD/JPY nadal rośnie. Rząd Japonii nabiera wody w usta
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here