Naga Marketscd projektNa starcie wtorkowej sesji indeks WIG20 nieznacznie traci, zatrzymując się na istotnej strefie oporu, a liderem porannych spadków, jak i liderem obrotu przy Książęcej są akcje CD Projekt, które osuwają się o około 2%. Najlepiej radzi sobie natomiast KGHM, który zyskuje 1,6%.


WIG20 walczy z istotnym oporem – minima marcowe blokują indeks

Indeks WIG20 zostawił za sobą majową konsolidację i relatywnie szybko wrócił w okolice ważne strefy wsparcia/oporu, wyznaczanej tuż pod 2300 punktów przez minima z marca bieżącego roku. Strefę dodatkowo wzmacnia również średnia ruchoma z 200 ostatnich okresów. Wybicie strefy jest niezbędne jeżeli benchmark polskiej giełdy chce myśleć o powrotach w okolice historycznych maksimów.

indeks wig20
Indeks WIG20 na wykresie dziennym

Najlepiej we wtorek radzą sobie akcje KGHM, spółka wybija lokalne opory i znajduje się najwyżej od początków maja zyskując 1,6% w godzinach przedpołudniowych. Poniedziałkowe umocnienie koryguje natomiast CD Projekt, który testuje poziom 225 złotych i traci około 2%. Maksima z kwietnia i maja nadal pełnią jednak rolę istotnego wsparcia.

Więcej na temat wtorkowej sesji GPW oraz najciekawszych spółek w porannym przeglądzie Comparic24.tv:

KGHM znalazł się w ciekawym punkcie technicznym

Akcje KGHM na przestrzeni maja konsolidowały na kilkumiesięcznych minimach, a wzrosty blokowała poziomo ułożona 200 EMA. Co prawda spółka wybija lokalne maksima, jednak ma przed sobą nadal 50 EMA oraz szczyty z wiosny i lata zeszłego roku, które również mogą blokować próby wyraźniejszej aprecjacji.

akcje KGHM
Akcje KGHM na wykresie dziennym

Wyjście akcji KGHM powyżej strefy 97-98 zł otwiera drogę do wyraźniejszej korekty, po bardzo dynamicznych spadkach obserwowanych od drugiej połowy kwietnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here